Harry Kane mentette meg Angliát

Kane_SCO_ENGEurópában szombaton folytatódtak a labdarúgó vb-selejtezők, a papírforma eredmények mellett született néhány meglepetés is.

A F csoportban Skócia hazai pályán fogadta Angliát, a két szövetségi kapitány Gordon Strachan és Gareth Southgate jól ismerheti egymás a pályáról, míg a Middlesbrough-nál 2009-ben éppen egymást váltották a kispadon.

A angoloknál a bombaerős Marcus Rashford, Dele Alli, Adam Lallana középpályás trió előtt kezdett Harry Kane, míg a skótok Leigh Griffiths-t tolták előre.

A 28. percben a skót kapus Craig Gordon jött ki a 16-oson kívülről és fejjel tette vissza a labdát a mezőnybe, Rashford szinte a félpályáról célozta meg egy emeléssel a kaput, ám a visszazáró Berra a kapu torkából fejelte ki a labdát, majd az újabb lövési kísérletet már a visszaérő Gordon mentette lábbal.

A hazaiaknál a szünetben James Morrison (WBA) helyére állt be James McArthur (Crystal Palace), míg az angoloknál a 65. percben Alex Oxlade-Chamberlain váltotta Rushfordot.

Öt perccel később Alex Oxlade-Chamberlain remek cselek után 14 méterről lőtte ki a bal felső sarkot (0-1).

Az angoloknál a 84. percben Dele Alli helyére Raheem Sterling állt be.

A 87. percben Leigh Griffiths (Celtic) 25 méterről, szabadrúgásból bombázott a bal felső sarokba (1-1). A 90. percben egy újabb szabadrúgáshoz jutottak a skótok, a labda ezúttal valamivel közelebb volt a kapuhoz, Griffiths ismét ballal, de ezúttal a kapu jobb oldalába bombázott (2-1).

A 26 éves skót játékosnak ez volt az első két gólja a felnőtt válogatottban.

Skócia utoljára 1999-ben Eb-selejtezőn tudta legyőzni Angliát, akkor Don Hutchinson egyetlen találata döntött a Wembley-stadionban. Gareth Southgate jól emlékezhet erre a blamára, hiszen végig a pályán volt olyan játékosok társaságában, mint David Beckham, Michael Owen, Paul Scholes és Phil Neville.

De visszatérve a szombat esti találkozóra, az olasz Tagliavento játékvezető négy perces hoszabbítást rendelt el. A 90+3. percben szabadrúgáshoz jutottak az angolok: Bertrand átlépte a labdát, majd Eric Dier pörkölt kapura, ám Craig Gordon a jobb felső sarokból egy kézzel kapta ki a labdát.

A skótok megpróbálkoztak egy kontrával, ám Kyle Walker utolsó emberként visszaszerezte a labdát, a bal szélen Raheem Sterlinghez passzolt, aki az oldalvonal mellől rögtön beívelt a kapu elé, ahol az érkező Harry Kane bebelsőzte a labdát a hálóba (2-2).

Az angolok másodszor veszítettek pontokat a vb-selejtezőben, hiszen tavaly októberben Ljubljanában játszottak 0-0-ás döntetlent.

Az F csoportban Szlovákia 2-1-re nyert Litvániában, míg a szlovének hazai pályán győztek 2-0-ra Málta ellen.

F csoport:

Skócia — Anglia 2-2 (0-0)
Gól: Leigh Griffiths (87., 90.), ill. Alex Oxlade-Chamberlain (70.), Harry Kane (90+3.)

Szlovénia — Málta 2-0 (1-0)
Gól: Josip Ilici (45.), Milivoja Novakovic (84.)

Litvánia — Szlovákia 1-2 (0-1)
Gól: Arvydas Novikovas (90.), ill. Vladimir Weiss (32.), Marek Hamsik (58.)

Az E csoportban Robert Lewandowski mesterhármast jegyzett Románia ellen, a Bayern München csatára háromból két gólt tizenegyesből szerzett Varsóban.

Dánia 3-1-re nyert Kazahsztánban, a mindössze 19 éves Kasper Dolberg – aki a szezonban 16 gólt lőtt az Ajax Amsterdamban –, állította be a végeredményt.

Montenegró hazai pályán ütötte ki Örményországot, Stevan Jovetic (Sevilla) klasszikus mesterhármast szerzett.

Montenegró és Dánia október 5-én csap össze egymással. Tavaly Koppenhágában Fabos Beciraj egyetlen góljával nyertek a vendégek.

E csoport

Lengyelország — Románia 3-1 (1-0)
Gól: Robert Lewandowski (29., 11-es, 57., 62., 11-es), ill. Bogdan Stancu (77.)

Kazahsztán — Dánia 1-3 (0-1)
Gól: Islambek Kuat (76.), ill. Nicolai Jörgensen (27.), Christian Eriksen (51., 11-es), Kasper Dolberg (81.)
Kiállítva: B. Islamkhan (40., Kazahsztán)

Montenegró — Örményország 4-1 (2-0)
Gól: Fabos Beciraj (2.), Stevan Jovetic (28., 54., 82.), ill. Ruslan Korjan (89.)