Hatalmas rangadó volt a német-orosz meccs a kézi Vb-n

Shares

kezi_Vb_Heinevetter, Atman, Reuters, 440Pillanatkép a német-orosz rangadóról (Fotó: Reuters)

A vasárnapi programból kiemelkedett a Németország – Oroszország összecsapás, amely be is váltotta az előzetes várakozásokat. Végül a nagyobb fizikai erő a németek győzelmét eredményezte. A másik tévémeccsen a franciák hozták a papírformát és izgalommentes 60 perc végén fogadhatták az egyiptomiak gratulációit.

„Nagyon-nagyon jó meccset láthattunk a németek és az oroszok között” – summázott a jochapress.hu felkért, állandó szakértője, Kovács László tanár úr. „Olyannyira jól játszott mindkét válogatott, hogy magamban a döntetlenért drukkoltam, ami végül nem következett be, mivel a németek felülkerekedtek ellenfelükön. A szakmai újdonságot az oroszok hozták, akik szakítottak az évtizedes orosz védekező hagyományokkal. Ennek lényege a minél magasabb védőfal kialakítása és az eredményes sáncmunka volt. Közben a fürge emberek rendre megverték őket lábmunkával. Most sokkal korszerűbb és eredményesebb védekezést  mutattak be, támadásban pedig Atman meghatározta az orosz gárda eredményességét. A már idősebb Igropulo nagy lövőere mellett rendkívüli taktikai érzékével is kitűnt. Mellette a balszélső Didirov is igen jól játszott.”

– És a németek mellett mi szólt?

„Óriási kondíciójuk mellett még jól is kézilabdáztak, ennek megfelelően a vége felé el-elfáradó oroszok védelmi falán adódó nyílásokat jól használták ki. Ennek az oldalnak Gentzheimer volt az első számú hőse. Érdekesség, hogy miként ő, úgy Atman is a végén többször súlyos hibákat követett el. A németeknél egyébként már másodszor is bevált a cserekapus, Lichtlein beküldése, aki több bravúrt is bemutatott.”

– A francia-egyiptomi találkozót sokan kézlegyintésre sem méltatták.

„Ez enyhe túlzás lehetett. Az viszont tény, hogy a francia mesternek, Onestának nem kellett halálra izgatnia magát a kispadon. Nikola Karabatic hátára vette a francia válogatottat, mellette a beálló Sorhaidno is tarthatatlannak bizonyult a beálló pozíciójában. A két átlövő, Baraschet és Accambray egyaránt jó formában van; utóbbi fizikailag is rendkívül erősnek látszik. Annak ellenére nyertek gond nélkül, hogy első kapusuk, Omeyer nem sok labdával találkozott. Az egyiptomiak csak egyféleképpen tudnak védekezni és ezt a félig nyitott formációt nem lehet lábbal bírni 60 percen keresztül. Ez az utolsó időszakban meg is látszott a védelmük hatékonyságán.”

– Az eddigi összecsapások során mi tetszett Önnek különösen?

„A brazilok meglepően ügyes játéka, amellyel szemben a spanyolok ugyancsak kínlódtak. Ha mint világbajnoki címvédők, nem kapnak némi bírói segédletet, akár még gondjaik is lehettek volna. Ami egyértelműen pozitív, az a svédek játéka, elsősorban rendkívül összeszokott, hatékony védekezésük. Ha így haladnak tovább, akár nagy meglepetéseket is okozhatnak.”

– Az előbb finoman bírálta a játékvezetőket…

„A jelenleg érvényes, úgynevezett progresszív szabályok révén a csapatok teljesen ki vannak szolgáltatva a sípos embereknek, akik azt ítélnek, amit éppen akarnak. Ezen a vonalon alapvető változtatásokra lenne szükség.”