Hatodik a magyar junior lány váltó a tájékozódási futó világbajnokságon

Weiler Virág, Szuromi Luca és Viniczai Csenge

A zárónapon Svájc újabb duplázása azt jelentette, hogy a házigazdák csak egy világbajnoki címet engedtek át másnak.

Pörgős váltóval zárult a világbajnokság. A terep ugyan az egyéni számokénál egyszerűbb volt, de elég szintes, a részletgazdagabb részekben rövid, irányváltós átmenetekkel.

A fiúknál az első futóknál még együtt maradt a mezőny, nyolc váltó jött be 51 másodpercen belül, Franciaország – Svájc- Csehország volt az első három sorrendje. Dalos Máté az első pontra hibázott, így leszakadt a legjobbaktól, de utána tartotta a különbséget, így a 19. helyen érkezett; Peregi Dániel a pálya közepén vesztett időt és a 30. pozícióban futott be.

A második körben már a két svájci váltó jött elöl másfél perc előnnyel a holtversenyben érkező új-zélandi – cseh páros előtt. Zacher Márton felhozta az első szánú váltónkat a 13., Ormay Mihály pedig a kettes váltónkat a 26. helyre.

A végén Joey Hadorn egyedül futva tartotta két és fél perc körüli előnyét, így a vébé legeredményesebb versenyzőjeként zárt három arany- és egy ezüstéremmel. A második helyre a szintén egész héten jól teljesítő Isac von Krusenstierna hozta fel a svédeket a hatodik helyről. A bronzérmet pedig az egyéni számokban betliző Olli Ojanaho szerezte meg a finneknek, aki a nyolcadik helyen futott ki. A két magyar váltó egymás után érkezett a célba, Egei Patrik a 21. helyen érkezett a kettes, Miavecz Balázs a 22. helyen az egyes csapattal. Ezzel a kettes váltónk a világbajnoki 15. helyen végzett.

A lányoknál az első körben a svájci és az angol kettes váltó (akikről feltételezhető volt, hogy később visszaesnek) kicsit meglépett a többiektől. Weiler Virág nagyszerű futással a franciákkal holtversenyben beérkezett a harmadik helyen. Sárközy Zsófia a 21. helyen hozta a kettes váltónkat.

A második futók között Sofie Bachmann az élre repítette a hazaiak egyes váltóját. Szuromi Luca remekül haladt, az átfutóig tartotta a lépést a svájcival, csak a kiskörön szakadt le tőle másfél percre. A végén a norvég váltó mögött öt másodperccel a harmadik helyet megtartva futott be. Goldmann Júlia a 22. pozícióban érkezett a célba.

A svájci váltó utolsó futója a hét sztárja, Simona Aebersold volt, aki öt percre növelte az előnyt, így a hazaiak immár a harmadik versenyszámban is behúzták mindkét világbajnoki címet. A hosszútávon győztes Anna Haataja a kilencedik helyről hozta fel a finn váltót a dobogó második fokára. A bronzérmet a norvégok szerezték meg. Viniczai Csenge az átfutóig harcban volt a dobogós helyezésekért, végül a hatodik helyen futott a célba. Ilyen kiemelkedő eredményt utoljára 1991-ben tudott a lány váltónk Junior VB-n felmutatni! Péntek Gréti a második váltónkat felhozta a 19. helyre (ez a versenyben elért helyezés, a világbajnokság hivatalos eredményébe minden országból csak a jobbik váltó számít).

A lányoknál győztes svájci váltó: Sofie Bachmann, Simona Aebersold és Paula Gross. Fotó: Remy Steinegger

A lányoknál győztes svájci váltó: Sofie Bachmann, Simona Aebersold és Paula Gross. Fotó: Rémy Steinegger

Forrás: mtfsz.hu