Hazai pályán is nyert a Fehérvár a Vienna Capitals ellen

Rob Pallin. Fotó: Soós Attila

Pénteki, idegenbeli sikere után a Fehérvár vasárnap hazai pályán is legyőzte Vienna Capitalst az osztrák jégkorongliga (EBEL) középszakaszának felsőházában.

A mérkőzés 7. perce magával hozta az első kiállítást is, Benk mehetett két percre a büntetőpadra, Sylvester pedig nagy gólt lőtt a hálóba (0-1). Ezután Sikorcin kiállítása következett, ezt azonban sikerült kivédekeznünk. Miután kiegészültünk, mindent megtettünk az egyenlítésért, ami a 17. minutumban össze is jött: Bartalis István helyezte a pakkot Kickert kapujába (1-1).

Sikorcin veszélyes lövésével indult a középső harmad, majd a 24. percben, a korongért való küzdelem hevében Fischer csapott oda Bartalisnak, mehetett is a büntetőpadra. Ám hiába játszott a Fehérvár öt a négyben, Schiechl kilépett egy eladott koronggal és beverte a ziccert (1-2).

Hamarosan Nödlt is kiállította Smetana, a kettős emberelőnyt pedig gólra tudta váltani a hazai csapat: Ejdepalm távolról lőtt a hálóba (2-2).

A 31. percben egy buli után Frank Banhamhez került a pakk, aki óriási gólt ragasztott a bécsi kapuba (3-2). Eközben rövid ideig állt a játék, Foucault ütközte le csapattársát, Ferlandot, aki nem is tudta folytatni.  A harmad végén ismét kettős emberfórba került a Fehérvár AV19, Rob Pallin pedig időt kért. Az edzői tanácsokat megfogadták a fiúk, Andrew Sarauer gyönyörűen passzolt keresztbe a kapu előtt, Sikorcin László pedig beverte a ziccert (4-2).

Rob Pallin (Fehérvár AV19): – Sikerült kihasználnunk a kettős emberelőnyöket, ez volt a győzelmünk kulcsa. Az elsőnél Orbán, a másodiknál Sarauer adott szenzációs passzt a gólszerzőinknek, ebből is látszik, hogy mindenki hozzátette a magáét, ismét csapatként küzdöttünk. Bár több kulcsjátékosunk is hiányzott sérülés miatt (a védelemből Boivin és Szirányi, míg a támadóknál Marino nem állhatott vezetőedző rendelkezésére – a szerk.), Tokaji remekül tért vissza, és akik lehetőséget kaptak mindannyian éltek vele.

A Fehérvár a középszakaszban hat mérkőzést játszott, hármat elvesztett, egyszer büntetőkkel győzött, s most másodszor győzött az alapjátékidőben.

EBEL, középszakasz, 5. forduló:

Fehérvár AV19-Vienna Capitals (osztrák) 4-2 (1-1, 3-1, 0-0)
Gól: Bartalis (17.), Ejdepalm (26.), Banham (31.), Sikorcin (39.), illetve Sylvester (9.), Schiechlt (25.)

Azzal, hogy a székesfehérváriak az alapszakasz eredményei alapján a felsőházba kerültek, a középdöntős szereplésüktől függetlenül bejutottak a negyeddöntőbe.

Forrás: albavolanhockey.hu