Hazai pályán kapott ki a Bayern München

Arjen Robben és Thomas Müller. Fotó: Kicker.de

Úgy tűnik a három frontos helytállás sok volt a Bayern Münchennek, ugyanis az erőltetett menetben a hétközi Bundesliga fordulóban a bajorok hazai pályán kaptak ki a Mainztól.

Pep Guardiola tétmétkőzésen legutóbb december elején kapott ki a Borussia Parkban (3-1), azóta a Bundesligában hét győzelem és egy döntetlen volt a Bayern München mérlege. Münchenben utoljára, tavaly májusban az Augsburg tudott nyerni egy góllal.

Szerda este az Allianz Arénában a 26. percben a spanyol Jairo Sampeiro vette be Manuel Neuer kapuját (0-1). A második félidő derekán Arjen Robben egyenlített ki (1-1). Végül a 86. percben a csereként pályára lépett Jhon Córdoba állította be az 1-2-es végeredményt.

[Customads id=646335]

A Mainzhoz hasonlóan szintén idegenben nyert a Werder Bremen és a Borussia Dortmund is. A BayArénában Claudio Pizarro ért el mesterhármast, a Werder 37 éves perui csatára legutóbb még a Bayern München színeiben triplázott. Pizarro 2013. március 30-án a Hamburg ellen négy gólt szerzett.

Dárdai Pál vezetőedző csapata, a Hertha BSC 2–0-ra legyőzte a Huszti Szabolccsal felálló Eintracht Frankfurtot.

Bundesliga, 24. forduló:

Bayern München – FSV Mainz 05 1-2 (0-1)
Gól: Robben (64.), ill. Jairo Samperio (26.), J. Córdoba (86.)

Bayer Leverkusen – Werder Bremen 1-4 (0-1)
Gól: P. Djilobodji (69., öngól), ill. Barters (5.), Claudio Pizarro (55., 65., 83.)

Darmstadt 98 – Borussia Dortmund 0-2 (0-1)
Gól: Adrian Ramos (38.), Eric Durm (53.)

Hertha BSC – Eintracht Frankfurt 2-0 (0-0)
Gól: M. Weiser (63.), S. Kalou (78.)

Borussia Mönchengladbach – VfB Stuttgart 4-0 (1-0)
Gól: Thorgan Hazard (16.), Raffael (60.), Herrmann (68.), Grosskreutz (90., öngól)

Schalke 04 – Hamburger SV 3-2 (1-1)
Gól: Max MEyer (37.), Huntelaar (66.), Schöpf (77.), ill. Nicolai Müller (4.), Gojko Kacar (90.)
Kiállítva: Djourou (45., HSV)

Hoffenheim – Augsburg 2-1 (1-1)
Gól: Volland (25.), Uth (81.), ill. Verhaegh (40., 11-es)