Hazai pályán kapott ki a Chelsea

Riyad Mahrez (balra) és Neill Taylor. Fotó: sportinglife.com

A Leicester City Riyad Mahrez mesterhármasával nyert a Liberty-stadionban, így Claudio Ranieri csapata 15 forduló után ismét vezet az angol elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban.

Az Arsenal átugrotta a két manchesteri csapatot, miután a City kikapott a Britannia-stadionban, míg a United haza pályán nem tudott gólt lőni a WHU-nak.

De kezdjük a sort a továbbra is botladozó Chelsea-vel; Jose Mourinho csapata október elseje óta nyolc Premier Liga-mérkőzésen mindössze hat gólt és hét pontot szerzett. A Stamford Bridge-re érkező AFC Bournemouth a Premier Ligában utoljára a Sunderland ellen nyert szeptember 19-én, azóta az AFC ötször kikapott és három döntetlent játszott a PL-ben.

A mérkőzés elején Oscar lövését Artur Boruc hárította, majd a másik oldalon Thibaut Courtois-nak kellett nagyot védenie. A 15. percben Joshua King lövését is hárította a Chelsea belga kapusa. A 27. percben Dan Gosling lőtt kapu fölé. A 35. percben Eden Hazard tornáztatta meg Borucot, pár perccel később Pedro lövését egy óriáso robinzonáddal tolta szöfletre a lengyel hálóőr.

A szünetben Diego Costa állt be Oscar helyére. A 62. percben éppen Diego Costa beadásába nyúlt bele kézzel a 16-oson belül az elfekvő Simon Francis, ám a játékvezető nem ítélt büntetőt a hazaiak javára. A 80. percben Joshua King helyére állt be Glenn Murray, aki két perccel később győztes gólt szerzett a Chelsea ellen. Egy szöglet utáni kavarodás után a kapu elé visszaemelt labdát stukkolta a kapuba Murray.

Glenn Murray balról a második. Fotó: sportinglife.com

A 32 éves csatár négy évvel ezelőtt az angol ligakupában még a Crystal Palace színeiben az Old Traffordon a hosszabbításban lőtt továbbjutást érő gólt, míg ezúttal a Stamford Bridge-en szerzett találata hráom bajnoki pontot ért.

Az ősz meglepetéscsapata a Leicester City Swansea-be látogatott, a csatársorban a 14 gólos Jamie Vardy mellett ezúttal nem a japán Okazaki, hanem ismét az argentin Jose Ulloa kezdett. A Swansea City idén hazai pályán legyőzte a Manchester United, ám azóta a Liberty-stadionban három döntetlen és két vereség volt Gary Monk csapatának a mérlege.

Az 5. percben egy vendégszöglet után Riyad Mahrez sodorta be a labdát a Swansea City kapujába (0-1). A 22. percben Ngolo Kanté adott remek labdát a jobb szélen felfutó Mahreznek, aki bal lábbal tekert a jobb alsó sarokba (0-2). A 67. percben Jamie Vardy háttal a kapunak vette át a labdát, majd balra fordul és a felfutó Mahrez elé tálalt, aki ezúttal sem hibázott (0-3). A 24 éves algériai csatár legutóbb október 3-án a West Bromwich Albion otthonában duplázott, valamint ősszel két-két gólt vágott a Sunderland és a Southampton ellen is.

Az ismét listavezető Leicester City-ben Jamie Vardy (14 gól) és Riyad Mahrez (10 gól) a csapat 32 találatából 24-et jegyez. A következő forduló zármókérkőzésén a Leicester City a Chelsea-t fogadja december 14-én hétfő este 9 órakor. A hazaiak utoljára 14 évvel ezelőtt tudták legyőzni a londoniakat.

A listavezető Manchester City óriási meglepetésre a Britannia-stadionban negyedóra alatt két gólt kapott és ez megpecsételte Manuel Pellegrini csapatának a sorsát. A 7. percben Xherdan Shaqiri óriási érdemeket szerzett a vezető gól előkészítésében, a svájci csatár a felezővonalnál harcolt meg a labdáért, majd remek cselek után az alapvonal mellől adott be. A kapu elé berobbanó Marko Arnautovic öt méterről a kapu közepébe helyezett (1-0). A 15. percben ismét Shaqiri szerzett labdát, azonnal előreívelt, Aranutovic ezúttal a kapus mellett lőtte ki a jobb alsó sarkot (2-0). Erre mondják, hogy „tiszta munka” volt. A 26 éves osztrák csatár ebben a szezonban a Chelsea és az Aston Villa ellen is győztes gólt szerzett. Arnautovic a Premier League 2. fordulójában a White Hart Lane-en értékesített egy büntetőt. A 192 centiméter magas csatár három évvel ezelőtt a Bundesligában még a Werder-játékosaként szerzett mesterhármast idegenben a Hoffenheim ellen. Azóta egyetlen mérkőzésen sem szerzett egy gólnál többet.

Manuel Pellegrini a második játékrészben becserélte Fabian Delph-et, a nigériai Iheanachót és Jesus Navast is, ám a Manchester City még szépíteni sem tudott.

Arsenal-Sunderland 3-1 (1-1)
Gól: Joel Campbell (33.), Olivier Giroud (63.), Aaron Ramsey (90.), ill. O. Giroud (45., öngól)

West Bromwich Albion-Tottenham Hotspur 1-1 (1-1)
Gól: James McLean (39.), ill. D. Alli (15.)

Manchester United-West Ham Unted 0-0