Hazai pályán szenvedett vereséget a Sopron, megszerezte első győzelmét a Körmend

Kendrick Perry dob kosárra. Fotó: fibaeurope.com

A Sopron hazai pályán 13 ponttal kikapott a Benficától a férfi kosárlabda FIBA Kupa második fordulójában, ezzel továbbra is nyeretlen. A Körmend hazai pályán nyert a holland Groningen ellen.
A Sopron az első félidőben még jól tartotta magát, 10 perc után vezetett is, majd a szünetre kétpontos hátrányba került. A fordulás után aztán a portugál együttes nagyszerűen játszott, a soproniak pedig egyre pontatlanabbul dobtak, így hamar jelentős különbség alakult ki a két csapat között, s végül simán nyert a vendégegyüttes.

A két mérkőzés után ötvenszázalékos holland együttes a nyitókörben 78-71-re verte a vasiakat, akik idehaza a hatodik fordulóban először kaptak ki szombaton az NB I-ben. A rivális – amely nem lépett pályára a hétvégén – jelenleg 3/2-es győzelmi mérleggel harmadik a holland pontvadászatban.

A keddi meccs kiegyenlített küzdelmet hozott, a sok triplakísérletet rontó házigazdák 11-6-ra elléptek, de nemsokára már az ellenfél vezetett úgy, hogy az első 17 percben büntetőhöz sem jutott. A hazaiaknál a kisebb sérüléssel bajlódó amerikai Kendrick Perry vitte a prímet, aki 13 pontig jutott az első félidőben. A nagyszünetben 32-29 volt az állás.

Fordulás után őrizte 5-6 pontos előnyét a Körmend annak ellenére, hogy Perry a harmadik játékrészben csak egy pontot dobott, a „távollétében” honfitársa, Wesley Channels jeleskedett. Az utolsó felvonásban eleinte rengeteget hibázott a Groningen, így Teo Cizmic csapata 14 ponttal elhúzott, ám végül mégis izgalmas hajrában szerezte meg első sikerét a FIBA Kupában. A vasiak legjobbja Perry lett 18 ponttal.