Hazai pályán veszített a Szolnok

Szolnok, 2016. december 7. Jannulisz Larencakisz, az Athén játékosa (j) és a szolnoki Troy Marshall Barnies a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének 8. fordulójában játszott Szolnoki Olaj - AEK Athén mérkőzésen a szolnoki Tiszaligeti Sportcsarnokban 2016. december 7-én. MTI Fotó: Mészáros János

Jannulisz Larencakisz, az Athén játékosa (j) és a szolnoki Troy Marshall Barnies a szolnoki Tiszaligeti Sportcsarnokban. MTI Fotó: Mészáros János

A Szolnoki Olaj 13 ponttal kikapott szerdán a vendég AEK Athén csapatától a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája nyolcadik fordulójában.

Eleinte a görögök vezettek, de aztán a negyed derekán Boriszov vezérletével fordított az Olaj. Az első tíz perc 22-21-es eredménnyel zárult, érdekesség, hogy a hazaiak pontfelelőse, Vojvoda kosár nélkül zárta az első etapot. Pillanatok alatt visszavette a vezetést a második negyed elején a görög csapat (22-26). Az első negyedben Pavlicsevics, a másodikban Vojvoda és Ivkovics is technikait kapott reklamálásért. Elvesztette a ritmust a Szolnok, kezdett kicsúszni a mérkőzés a hazaiak kezéből, az AEK élt a lehetőséggel, és a 16 pontig jutó Ukic vezérletével elhúzott, 37-50-nel ért véget a félidő.

Dixon és Ukic vezérletével továbbra is remekül dobtak a sárga-feketék, a magyar csapatban Pavlicsevics parádézott. A 22. percre már meglett a közte húsz is (37-57). Bár ezt még sikeresen megfelezték a hazaiak (58-68), a hajrát megint elszúrták, így 58-74-ről indult a záró felvonás. A Szolnok nem adta fel, ám az AEK-nek mindenre volt válasza. Sakotáék nem engedték közelebb magukhoz a magyar bajnokot, és összességében megérdemelten nyertek.

Férfi kosárlabda Bajnokok Ligája, E csoport, 8. forduló:

Szolnoki Olaj – AEK Athén 76-89 (22-21, 15-29, 21-24, 18-15)
Szolnok: Wittmann 6/6, Vojvoda 11/3, Barnies 4, Boriszov 13/3, Wright 5. Csere: Eilingsfeld -, Tóth Á. 9, Popovics 6, Pavlicsevics 22/18.
AEK: Ukic 20/9, Dixon 29/18, Larencakisz 10/6, Williams 2, Falker 4. Csere: Sakota 10/3, Milosevics 3, Ivanovics 3/3, Mavroeidisz 6, Szkulidasz 2.

Forrás: kosarsport.hu

Meglepő hazai siker Kecskeméten

A sereghajtó KTE-Duna Aszfalt csapata némi meglepetésre legyőzte a vendég Körmendet a férfi kosárlabda NB I szerdai mérkőzésén, ezzel el is mozdult az utolsó helyről a tabellán.

KTE-Duna Aszfalt – Egis Körmend 78-75 (21-17, 20-12, 27-17, 10-29)

1. Alba Fehérvár 9 8 1 736-658 17 pont
2. Egis Körmend 9 6 3 732-678 15
3. Zalakerámia ZTE KK 9 6 3 753-732 15
4. Kaposvári KK 9 6 3 716-713 15
5. PVSK-PANNONPOWER 8 5 3 658-616 13
6. Szolnoki Olaj KK 8 5 3 683-646 13
7. Falco KC Szombathely 9 4 5 754-741 13