Hazai vereségével nehéz helyzetben az Újpest

Budapest, 2017. március 29. Balajcza Szabolcs újpesti kapus büntetőt hárít a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében játszott Újpest - Vasas mérkőzésen a Szusza Ferenc stadionban 2017. március 29-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

Balajcza Szabolcs (Újpest FC) büntetőt hárított a Vasas ellen. MTI Fotó: Illyés Tibor

A Vasas hátrányról fordítva 2-1-re győzött az Újpest vendégeként a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének első, szerdai felvonásán. A Ferencváros 2-1-re nyert a Diósgyőr ellen, míg a Soproni VSE szintén 2-1-re nyert Budafokon.

A Szusza Ferenc-stadionban már a 6. percben vezetést szerzett az Újpest FC, Lázok János csapott le egy röviden hazagurított labdára és Nagy Gergely mellett a Vasas kapujába helyezett (1-0).

Három perccel később Mohl Dávid kezezése után büntetőhöz jutott a Vasas, ám Balacza Szabolcs hárította a tizenegyest.

A vendégeknál a 34. percben Debreceni András helyére Mohamed Remili állt be, majd a szünetben Ádám Martint cserélte be Michael Oenning.

Az 52. percben Andrid 16 méterről leadott lövését hárította Nagy Gergely. A 63. percben Balajcza rossz passzát követően James Manjrekar csapott le a labdára, majd védhetetlenül lőtt az újpesti hálóba (1-1).

A 87. percben Mohamed Remili egy remek cselt követően 18 méterről emelte át a labdát Balajczán (1-2).

A visszavágót április 5-én az Új Hidegkuti-stadionban rendezik.

FTC_DVTK

Fordított volt a forgatókönyv a Groupama Arénában, ahol a vendég Diósgyőri VTK jutott előnyhöz, ám a Ferencváros fordítani tudott.

A 12. percben Szarka esett át Dibusz Dénesen, a játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Ugrai Roland értékesített (0-1).

A szünetben Nalepa helyére a volt diósgyőri játékos Bognár István állt be.

A 65. percben Bognár szöglete után Böde Dániel egyenlített ki (1-1). Végül a 92. percben Lovrencsics Gergő parádés beadását Amadou Moutari fejelte csodálatosan a kapuba (2-1).

Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője: „Nem volt egyszerű menet, nagy munka volt ez a győzelem. Két különböző arcunkat mutattuk ma. Az első félidővel nem lehetünk elégedettek, lassú és nehézkes volt a játékunk. Hátul sem voltunk rendben, nem volt bátorságunk kombinációkat indítani, amelyekkel a széleken tudtunk volna emberelőnyös szituációba kerülni. Az első félidőben több lehetőségünk is volt gólt szerezni a szélek segítségével, de ez akkor még nem sikerült, ezért változtattunk a második félidőre. A második játékrészben nyújtott teljesítményünkre büszkék lehetünk, noha nem volt egyszerű dolgunk, mert a válogatott szünet miatt hiányzott a ritmus. De a második félidőben már azt játszottuk, amit tudunk, gyorsan járattuk a labdát, igaz, hogy sokat kellett várni a gólra, de végül megérkezett. Most folytatjuk a kemény munkát, mert kedden már jön a visszavágó.”

A visszavágót Mezőkövesden játsszák le a csapatok.