Hazai vereséggel kezdett a Sopron

Fotó: Tóth Zsombor

A Sopron hazai pályán kikapott a francia Nanterre-től szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa csoportkörének első fordulójában.

Az NB I-ben legutóbb hatodik Sopron a francia bajnokság negyeddöntőjéig jutó Nanterre-t fogadta az EK-csoportkör nyitányán. Sabáli Balázs együttese jelenleg négy forduló után ötvenszázalékos mérleggel áll a magyar bajnokságban, míg riválisa ugyancsak négy meccs után még veretlen az ottani pontvadászatban.

A soproniak 8-4 után egy 12-0-s rohammal faképnél hagyták ellenfelüket, főként az amerikai Jay Threattnek és Austin Dufaultnak köszönhetően. A folytatásban váratlanul „feltámadt” a Nanterre, és cserejátékosainak hatékonysága miatt a 18. percben már 31-31 állt az eredményjelzőn. A nagyszünetben 35-37 volt az állás.

Fordulás után nagy küzdelem zajlott a pályán, a magyarok lefaragták hátrányukat a negyedik negyed elejére, amely így 52-52-ről indult. A hazai csapat 63-56-ra elhúzott, a franciák 67-67-nél egyenlítettek ismét. A hajrá a vendégeknek sikerült jobban, Julien Mills triplájával a Sabáli-együttes még feljött 77-78-ra, de fordítani már nem tudott.

A soproniak jövő kedden a belga Antwerp Giantshez látogatnak.

Sabáli Balázs vezetőedző bízik abban, hogy „pozitív vereséget” szenvedtek el tanítványai.

„A ma látott küzdőszellemet kamatoztathatjuk majd a magyar bajnokságban. A Nanterre magasabb büdzséjű, erős csapat, de velük is tudtunk egy jó meccset játszani” – mondta a tréner, hozzátéve, jövő héten a belga éllovas ellen sem lesz könnyű dolguk.

Férfi kosárlabda Európa Kupa, D csoport, 1. forduló:

Sopron KC – Nanterre (francia) 77-79 (23-12, 12-25, 17-15, 25-27)
Sopron: Threatt 14/12, Ruják 4, Lewis 14/6, Dufault 16/3, Spica 13. Csere: Mills 14, Bán -, Tóth G. 2, Takács -.
Nanterre: Warren 10/6, Schaffartzik 16/12, Riley 7/3, Morency 2, Lessort 10. Csere: Zanna 7, Invernizzi 6/6, Conklin 8, Butterfield 13/12.

Száztíz pont fölé jutott a Szombathely

A Szombathely fölényesen, 32 ponttal verte szerdai vendégét, az Atomerőmű csapatát a férfi kosárlabda NB I-ben.