Hazai vereséggel zárta az alapszakaszt a Fehérvár

Graz99ersHazai pályán négy góllal kikapott a Fehérvár AV19 a Graztól az osztrák jégkorongliga (EBEL) vasárnapi játéknapján, az alapszakasz utolsó fordulójában.

Fehérvári emberelőnnyel indult a találkozó, mivel Dahm a 26. másodpercben kilőtte a korongot a nézőtérre. Rögtön sikerült felállni fórban, de Erdély betörésén kívül nem hozott komoly helyzetet a két perc. Kiegészült és kijjebb jött a Graz, Beach, Feichtner, majd Seztinger kísérlete után kellett védenie Rajnának. A 9. percben azonban már tehetetlen volt a hálóőr. Evan Brophey kapott egy indítást a kék vonalnál, lesgyanús helyzetben átvette a korongot, közelebb merészkedett és a rövid alsóba lőtt (0-1).

A 31. percben aztán megtört a jég. Egy ellentámadás végén Sofron nagyszerűen passzolt a hosszún érkező Kóger Dánielhez, ő pedig kilőtte a bal felsőt (1-1). Nem állt le a Fehérvár, Owens és Schiestel veszélyeztetett, majd Rajna bemutatta a nap védését. Seztinger lövése még kijött róla, a kipattanót Reinthaler húzta a kapura, a válogatott hálóőr pedig vetődve, szinte megnyúlt a levegőben és a lepkéssel lehúzta a játékszert. A 35. percben Beauregard blokkolt egy kékvonalas próbálkozást, a lecsorgót pedig Brophey behúzta a rövid felsőbe. A fehérvári támadó keze ráadásul megsérült, így nem tudta folytatni a játékot (1-2).

A harmadik harmad elején pedig nőtt is, 16 másodperc elteltével egy kapu mögött eladott korongot Peter Robin Weihager közelről azonnal a hálóba bombázott (1-3).

A játékrész felénél Zusevics ment el a jobb oldalon, keresztbe passzolt, Kurtis McLean pedig kapásból a rövidbe lőtt (1-4). Egy perccel később Brophey kapott korongot a kapu előtt, de Manavian nagyot blokkolt és mentett. Az eset után Beach szólt oda neki, a francia hátvéd pedig egy ütéssel a jégre küldte a kanadait, aki vérző orral hagyta el a jeget. A fehérvári bekk 2+2 perces kiállítást kapott, a grazi támadó megúszta egy szimpla büntetéssel, így emberelőnyben támadhattak a vendégek.  Zusevics azonban szabálytalankodott így négy a négy ellen folytatták a csapatok, ebből pedig a 99ers jött ki jobban. Markus Pirmann egy társával vezethette a korongot egy hazai védőre, passz helyett lövést választott és gólt szerzett (1-5).

Benoit Laporte, a Fehérvár AV19 vezetőedzője: „Egy nagyon jó csapat ellen játszottunk ma.  Nem tudtunk gólt szerezni az emberelőnyeinkből. Nagyon buta gólokat kaptunk az utolsó három mérkőzésünkön, szóval ezen javítanunk kell és jobbá kell tennünk az emberelőnyös játékunkat is. Van egy-két kulcsjátékosunk, akik nem a legjobb döntéseket hozzák emberelőnyben, amin változtatnunk kell. Az én munkám, hogy segítsem őket abban, hogy ilyen helyzetekben jobban teljesítsenek. Nagyon sokat videózunk, és sokat gyakorlunk, de nem fejezzük be a helyzeteinket.”

A magyar együttes az utolsó előtti, 11. helyen zárta az alapszakaszt, így a középszakaszt az alsóházban folytathatja, ahonnan a legjobb kettő jut be a negyeddöntőbe.

EBEL:

Fehérvár AV19 – Graz 99ers 1-5 (0-1, 1-1, 0-3)

Gól: Kóger Dániel (11.), ill. Evan Bophrey (9., 35.), Peter Robin Weihager (41.), Kurtis McLean (50.), Markus Pirmann (53.)