Hazai vereséggel zárta az évet a Fehérvár

Fotó: erstebankliga.at

A Fehérvár idei utolsó mérkőzésén egy góllal kikapott hazai pályán a Vienna Capitalstól az osztrák jégkorongliga (EBEL) szerdai fordulójában. A MOL Ligában az újpesti és debreceni évzáró mérkőzésen összesen 20 gól született.

A Red Bull Salzburg elleni súlyos zakó után két nappal ismét kemény feladat várt a Fehérvár AV19-re, hiszen egy közvetlen vetélytárs, a Vienna Capitals érkezett a Raktár utcába.

A 4. minutumban Bartalis előtt adódott kecsegtető lehetőség, Lawson azonban védett.  Egy percre rá Manavian mehetett a büntetőpadra, az emberhátrányt azonban önfeláldozó védekezéssel átvészeltük. Később Fischer, majd Milam kiállítása jelentett lehetőséget a hazai gólszerzésre.

A 26. percben megszerezték a vezetést a látogatók; Andreas Nödl maradt egyedül a jobb oldalon és Hetényi mellett a hálóba lőtt (0-1). Fél percig sem vezetett azonban a Capitals! Francis viharzott el a szélen, a középen üresen érkező Bodó Christopher elé tálalt, aki nem hibázott (1-1).

A 40. percben könnyelműen eladta a korongot a Fehérvár, Bois Simon Gamache-hoz játszott, aki a gólvonal mögé juttatta a játékszert (1-2).

A Fehérvár AV19 január elsején Ljubljanában, majd vasárnap Villach-ban lép jégre. A bajnoki tabella élén egyaránt 75-75 ponttal rendelkező Red Bull és a Black Wings január 3-án Salzburgban csap össze egymással.

Rob Pallin: „Számos olyan mérkőzésünk volt idén, és ez is közéjük tartozik, amikor nem találtuk meg a győzelemhez vezető utat. Két darab kettős emberelőnyünk volt, a legjobb játékosaink, akik tavaly eredményesek voltak, idén nem azok. Amikor két percen át kétszer is kettős emberelőnyben vagy, gólt kell lőni. Ha nem teszed, nehéz helyzetbe kerülsz. A legjobb csatáraink tavaly ilyenkor összesen 60 gólt lőttek, ennek a négy játékosnak most 12 gól áll a neve mellett. Ez a négy játékos sok-sok emberelőnyös gólt lőtt tavaly, 20% felett állt a kihasználtsági mutatónk. Most is rengeteget gyakoroljuk a szimpla és kettős fórokat. nem kritizálni akarom ezt a négy játékost, igen keményen dolgoznak az edzésen, de a meccsteljesítmény nincs ott. A tények azok tények, a számok nem hazudnak. Nem tudom eléggé hangsúlyozni, milyen kemény munkát végeznek ezek a srácok. De tavaly ilyenkor 60 gól, most 12 – ez 48 gól különbség.”
EBEL:

Fehérvár AV19 – UPC Vienna Capitals (osztrák) 1-2 (0-0, 1-2, 0-0)
Gól: Bodó Christopher (27.), ill. Andreas Nödl (26.), Simon Gamache (40.)

A címvédő DVTK 5-4-re nyert Debrecenben a jégkorong MOL Liga szerdai játéknapján. Sikerével a DVTK átvette a vezetést a tabellán.

MOL Liga:

Debreceni HK – DVTK Jegesmedvék 4-5 (1-2, 1-2, 2-1)
Gól: Fedor Kozlovszkij (8., emberelőnyben), Dancsfalvi Norbert (25.), Vincze Péter Tamás (53., 55., mindkettőt emberelőnyben) , ill. Jon Booras (5., 39., 57., emberelőnyben), Galanisz Nikandrosz (6.), Jesse Ray Dudas (23., emberelőnyben)

UTE – Dunaújvárosi Acélbikák 6-5 (1-0, 3-2, 2-3)
Gól: Jozef Mihalik (19., emberelőnyben, 35.), Virág Tamás (32., emberelőnyben), Teemu Elomo (38.), Eric Pance (48.), Turbucz Martin Zoltán (50.), ill. Bradley Smith (37., emberelőnyben), Philip Busbacher (38., emberelőnyben, 46.), Garrett Milan (44.), Peterdi Imre (51., emberelőnyben)

1.  DVTK Jegesmedvék          35  24  5  2   4 165- 92  84 pont
2.  MAC Budapest              35  24  4  3   4 173- 86  83
3.  Fehérvár AV19             33  16  3  2  12 119-102  56
4.  Debrecen                  36  14  3  5  14 112-111  53
5.  UTE                       35  12  6  4  13 106-102  52
6.  SC Csíkszereda            36  10  5  5  16 104-131  45
7.  Ferencváros               35  12  2  4  17 121-134  44
8.  Dunaújvárosi Acélbikák    36  10  2  4  20  96-129  38