Házigazdaként veszített a Vác

A Váci NKSE házigazdaként két góllal kikapott a török Kastamonu Belediyesi GSK csapatától a női kézilabda EHF Kupa selejtezőjének harmadik fordulójában a párharc első, vasárnapi mérkőzésén.

Kovács Patrícia hat gólt szerzett

A kilenc külföldi játékossal felálló török csapat kezdett jobban (1-4), és a helyzet a váciak pontatlan támadásai miatt nem változott később sem, ezért Szilágyi Zoltán vezetőedzőnek már a tizedik percben időt kellett kérnie (3-7).

A rendkívül lelkesen kézilabdázó hazaiak játéka némileg hatékonyabbá vált, a brazil Barbara Arenhart kapus egyre több lövést védett, így csapata egy 8-2-es sorozattal fordított (11-10). A vendégektől az első félidőben négy játékost is kiállítottak, de a váciak nem tudtak élni a létszámfölényes lehetőségekkel, ezért csak egy találattal vezettek a szünetben.

A magyar együttes a második felvonás elején is eredményes volt (16-13), de az ellenfél nem hagyta magát. A törökök román kapusa, Mihaela Rombescu bravúrosan védett, társai jól védekeztek, ennek köszöbhetően egy 7-2-es szériával megfordították az állást (18-20).

A váciak a védekezés helyett egyre nagyobb hangsúlyt fektettek a támadásra, de nem jártak sikerrel (20-23), és a hajrában már nem tudtak egyenlíteni (24-26).

A vendégek legeredményesebb játékosa Serpil Iskenderoglu volt hat találattal. A visszavágót jövő vasárnap rendezik.

Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:

Váci NKSE-Kastamonu Belediyesi GSK (török) 24-26 (12-11)
Gól: Kovács Patrícia 6, Diószegi Nikolett 5, Barján 3, Radosavljevic 3, Jovetic 3, Pappné Szamoránsky 2, Kacsor Gréta 1, Lakatos Rita 1, Szondi 1, ill. Iskenderoglu 6, Kotsina 4, Kolodziejska 3, Sinitsyna 3, Aydin 2, Elez 2, Güler 2, Seric 2, Yilmaz 2.