Hengerelt a Győr, szoros meccset nyert a Szeged

Heidi Löke gólt szerzett. Fotó: Mészáros Mátyás/Kisalföld

Heidi Löke hét gólt szerzett. Fotó: Mészáros Mátyás/Kisalföld

Tetemes előnyt szerzett a Győr K&H női kézilabda liga elődöntőjében, miután 42-26-ra legyőzte az Érdet. A férfiaknál a MOL-Pick Szeged négy góllal nyert a Balatonfüred ellen.

Kiegyenlített első perceket láthattunk, amelyben az érdiek 3-2-re is vezettek Krpez találata után, ám ezt követően érvényesült a győriek akarata. A vendégek hosszú perceken keresztül képtelenek voltak feltörni a zöld-fehérek védekezését, míg a Rába-partiak rendre góllal fejezték be a támadásokat. Az első félidő 11. percére 9-3-ra sikerült megfordítani az eredményt.

A folytatásban egyre többet forgatta a csapatát Ambros Martín, az ETO mestere. A cserék hatására kisebb hullámvölgybe kerültek a győri lányok, az érdiek igyekeztek felzárkózni, pár perc alatt egymás után négyszer vették be Grimsbö kapuját. Az utolsó öt percre viszont ismét felrázták magukat Kovacsicsék, végül 22-14-es zöld-fehér előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

[Customads id=646335]

Szünetet követően két perc sem telt el, amikor Löke találata után a győri közönség legnagyobb örömére hangosan kiabálhatta a tízgólos különbséget. (24-14) A folytatásban állandósulni látszott tízgólos különbség a két csapat között, de a második félidő derekától ismét fokozatosan még nagyobb előnyt alakított ki az ETO.

Ambros Martín vezetőedző ismét bátrabban kezdett el cserélni, sőt a második félidő 22. percében a hosszú térdsérüléséből felépülve ismét pályára léphetett Tóth Gabriella is.

K&H női kézilabda liga, elődöntő, 1. mérkőzés:

Győri Audi ETO –  Érd 42-26 (22-14)
Gól:
Löke 7, Sulland 7(6), Broch 6, Amorim 5, Groot 4, Kovacsics 4, Alstad 3, Görbicz 3, Knedliková 1, Orbán A. 1, Tóth 1(1), ill. Havronyina 6, Szabó L. 5(5), Klivinyi 4, Barján 3, M. González 3, Signaté 3, Fekete B. 1, Kisfaludy 1.

Az 5-8. helyért, 1. mérkőzés:

Dunaújvárosi Kohász KA – Ipress Center Vác 27-25 (16-9)
Gól: Takács D. 6, Triscsuk 6, Kovács A. 5(2), Azari 4, Vincze 3, Hajtai 1,  Klujber 1, Szalai B. 1, ill. Soós 7, Jovetics 5, Basics 5(3), Gróz 2, Sz. Vukcsevics 2, Farkas V. 1, Hámori 1, Pelczéder 1, Tóth E. 1.

K&H férfi kézilabda liga, az 1-6. helyért, 5. forduló:

Mol-Pick Szeged – Balatonfüred 30-26 (17-12)
Gól: Csuruvija 5(2), Garcia Robledo 5, Ilyés 5, Ancsin 4, Källman 4, Mindegía 2, Balogh 1, Fekete B. 1, Thiagus Petrus 1, Vranjes 1, Zubai 1, ill. Kemény 5, Petrovszki 4, Szöllősi Ba. 4, Győri 3, Bánhidi 2, Bóka 2, Gyene 2, Gábori 1, Ligetvári 1, Németh 1, Szilágyi 1.