Hengerelt a Miskolc, bravúros Fradi győzelem

Jegesmedvek_Acelbikak_440A Miskolc 6-0-ra nyert az éllovas Dunaújváros ellen a jégkorong Mol Liga pénteki második mérkőzésén. A zöld-fehérek bravúros győzelmet arattak Érsekújváron.

A mérkőzést óriási lendülettel kezdte a Miskolc, az első percekben Sevelának három nagy védést is be kellett mutatnia, hogy megóvja kapuját a góltól. A nagy nyomás azonban már a 7. percben góllá érett: a Jegesmedvék támadó alakulata „szétpasszolta” a Dab védelmét, így Beczének már „csak” az üres kapuba kellett lőnie (1-0). Továbbra is a Miskolc dominált, és ez három perc múlva újabb gólt eredményezett: Hajós egy kipattanót fonákkal emelt a kapuba (2-0). A 14. percben 4 a 3 ellen játszottak a hazaiak, amikor Gőz vette észre a kapu elé érkező Hajóst, aki a remek passzt a kapu jobb oldalába vágta (3-0).

A második harmad elején egy kicsit az öltözőben maradtak a Macik, illetve a Dab is nagyobb sebességre kapcsolt. Többet támadott a vendégcsapat, bár sokkal veszélyesebb nem lett. A 10. percben előnybe kerültek az Acélbikák, ekkor több ígéretes lövésük is volt, ám Bálizs eszén nem tudtak túl járni. Ahogy lejárt az előny, egy kontra végén növelték előnyüket a Macik: Popovics szolgálta ki Miskolczit, aki lendületből érkezve kilőtte a jobb sarkot (4-0). Szűk másfél perccel a harmad vége előtt – emberelőnyben – ismét csak keresték a vendégvédők a korongot, úgy passzolgattak a Macik közöttük, és végül Cohen mattolta közelről Sevelát (5-0).

A harmadik harmadban továbbra is nagy fölényben játszottak a Jegesmedvék, de három nagy helyzetben is túlkombinálták a játékot. A 12. percben Popovics és Martine esett egymásnak, és a dunaújvárosi védő nagy verést kapott. A bunyó miatt mindkét játékos mehetett zuhanyozni. Fél perccel később Láda Balázs lőtt nagy gólt, így már féltucatnál jártak a Macik (6-0).

Majoross Gergely: – A mai játékunk 50 percig közel volt a kiválóhoz. Tíz percre letértünk a helyes útról, de időben észrevettük, hogy milyen veszélyes, ha kiengedünk. Utána megint felpörögtünk és végül megérdemelt győzelmet arattunk.

Donald Maclean: – Nagyon gyengén játszottunk ma, a Miskolc megérdemelten győzött.

A Ferencváros a bajnoki címvédő Érsekújvár otthonában lépett pályára. A zöld-fehérek Rafaj Attila villámgyors, majd Kiss Gábor szép góljaival 2-0-ra elhúztak, igaz, Marek Uram szépíteni tudott (1-2).

A második harmadban Martin Frolik egyenlített (2-2), de nem sokkal később Vaclav Novak, majd Németh Péter góljával 2-4 állt az eredményjelzőn.

Kamil Tvrdek találatára kettővel válaszoltak a szlovákok, ám kiegyenlíteni már nem tudott a Nové Zámky.

Szakács Ferenc (vezetőedző, Ferencváros): – Nagyon kemény mérkőzés volt, nagyon megdolgoztak a fiúk a győzelemért, mind a négy sor jól tette a dolgát. Kicsit soknak érzem ezt a kiállítási arányt, a végén nagyon ránk jött az ellenfél emiatt. A végén sikerült megtartani az előnyt, úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk!

MOL Liga, 19. forduló:

Miskolci Jegesmedvék-Dab.Docler 6-0 (3-0, 2-0, 1-0)
Gól: Becze Tihamér (7.), Hajós Roland (10., 14., emberelőnyben), Miskolczi Márk (32.), Zachary Cohen (39., emberelőnyben), Láda Balázs (52.)

Nové Zámky (szlovák)-Ferencváros 4-5 (1-2, 1-2, 2-1)
Gól: Marek Uram (6.), Martin Frolik (32.), Albin Podstavek (50., kettős emberelőnyben), Juraj Faith (50., emberelőnyben), ill. Rafaj Attila (1.), Kiss Gábor (3., emberelőnyben), Vaclav Novak (36.), Németh Péter (38.), Kamil Tvrdek (44.)

1.  Dab.Docler                  19 13   2   1   3  67-52  44 pont
2.  Miskolci Jegesmedvék        19 10   4   2   3  81-38  40
3.  Nové Zámky                  19  9   4   2   4  81-62  37
4.  Corona Brasov               17  7   2   6   2  49-49  31
5.  Debrecen                    18  6   1   3   8  66-59  23
6.  FTC                         20  5   2   –  13  52-72  19
7.  UTE                         19  5   –   3  11  50-86  18
8.  HSC Csíkszereda             17  1   3   1  12  40-68  10

(Boon, Fradi.hu, MTI – Fotó: Bán Olivér)