Hét magyar érem a zágrábi kötöttfogású birkózóviadalon

Két arany-, egy ezüst- és négy bronzérmet nyertek a magyar kötöttfogású birkózók a Zagreb Open elnevezésű horvátországi versenyen.

Lőrincz Viktor

A hazai szövetség tájékoztatása szerint a 87 kilósok között házi döntőt vívott egymással az Európa-bajnok, vb-harmadik, olimpiai ötödik Lőrincz Viktor – aki francia, török és orosz ellenfelet múlt felül -, valamint az U23-as vb- és Eb-győztes, a fináléig szerb és horvát birkózót verő Szilvássy Erik. Múlt héten, az idénynyitó Honvéd-kupán Szilvássy némi meglepetésre nyert Lőrincz ellen, aki ezúttal 3-1-gyel visszavágott, idei versengésük így 1-1-re áll.

Varga Ádám

Döntőbe jutott a 97 kilós Varga Ádám is, aki többek között az Eb-ezüstérmes fehérorosz Hrabovikot verte, s végül a fináléban egy másik fehérorosz versenyzőt is legyőzve szintén a dobogó tetejére állhatott.
Harmadik lett Kecskeméti Krisztián (55 kg), Torba Erik (63), Kozák István (72) és Szabó László (82).

A szombati zágrábi viadalon 18 fős magyar küldöttség vett részt.