Hetedik a magyar vegyes váltó

harangozo_benceA hetedik helyen végzett a Palkovics Karolina, Horváth Norbert páros vegyes váltóban az öttusázók lengyelországi világkupaversenyén, Drzonkówban.
Győzött a Natalia Coyle, Arthur Lanigan O’Keeffe ír kettős.

A magyarok a lovaglást megnyerték, csak időtúllépésért vontak tőlük négy pontot, úszásban pedig a harmadik legjobb időt érték el, vívásban és a lövészetekkel megszakított futásban viszont a 12 duót felvonultató mezőny második felében végeztek.

1. Írország (Natalia Coyle, Arthur Lanigan O’Keeffe) 1436 pont
2. Németország (Annika Schleu, Christian Zillekens) 1422
3. Kazahsztán (Jelena Potapenko, Pavel Iljasenko) 1420
… 7. Magyarország (Palkovics Karolina, Horváth Norbert) 1357

A szombati női versenyben Réti Kamilla 29. lett, vasárnap Harangozó Bence (a képen) a 14., Demeter Gergely pedig a 15. helyen végzett. A viadalon fiatal magyar csapat szerepelt.

A vk-sorozat februárban kezdődött – Demeter Bence győzelmével – Los Angelesben, és jól szerepelt ott az ötödikként végző Kasza Róbert is. Márciusban Kairóban találkozott a nemzetközi mezőny, az egyiptomi versenyen Kovács Sarolta lett ötödik, a Fröchlich Tamás, Alekszejev Tamara kettős pedig bronzérmet nyert vegyes váltóban.

Május elején, Kecskeméten Kovács bronz-, Demeter Bence ezüst-, kettejük váltója pedig aranyérmet nyert.

A vk-döntőt június végén a litvániai Druskininkaiban rendezik. Az Európa-bajnokság július közepén Minszkben lesz, az év fő versenye, a világbajnokság pedig augusztus végén Kairóban.