Hetedik mérkőzését is megnyerte a Szolnok

Hetedik mérkőzését is megnyerte, és megőrizte hibátlan mérlegét a Szolnoki Olaj a férfi kosárlabda NB I-ben, miután a szombati játéknapon tizenegy ponttal győzött a MAFC vendégeként.

Veretlen listavezetőhöz méltóan 7-0-val kezdte a mérkőzést a vendég Szolnoki Olaj. A folytatásban aztán a hazaiak is elkezdték a pontgyártást, és felváltva estek a kosarak, hét perc játék után 12-20 volt az állás. A fővárosiak aztán pillanatok alatt két pontra zárkóztak, ám az első negyed végére ismét 7 pont egység volt a különbség (21-28). A második negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, tizenöt perc játék után 35-29-re a Szolnok vezetett. Ezt követően a hazaiak lépésről-lépésre csökkentették a különbséget, ám a nagyszünetre újra öttel vezetett az Olaj (39-44).

Öt-nullával és egyenlítéssel kezdték a második félidőt a vendéglátók, ám Ford egy triplával rögtön visszavette a vezetést a Szolnoknak. A negyed közepén mindkét oldalon akadozott a gépezet, hosszú kosárcsend után Misek büntetőire Polyák válaszolt egy távolival (50-57). A harmadik negyed második félidőbe a tízpontos különbséget is átlépte a Szolnok, de a Hot és Fodor pontjaival a zárófelvonás előtt újra hét pontra zárkózott a MAFC (56-63).

A utolsó etapot a MAFC kezdte jobban, hat perccel a végső dudaszó előtt csak kettővel ment az Olaj (67-69). Ezt követően megrázta magát a vendégcsapat, és amikor nagyon kellett, újra tudta növelni előnyét. Két perc volt hátra a meccsből, amikor újra tíz pont volt a mérkőző felek között (71-81). Próbálkozott, de innen már nem volt visszaút a MAFC számára, az Olaj továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot – írja a BB1.hu.

Dragan Aleksic: Nagyon dekoncentráltan kezdtük a mérkőzést és Perry kiesése is problémát okozott, de aztán sikerült normál ritmusra váltanunk. Nagyon jó meccs volt, kitűnő szurkolótáborokkal és hangulattal. A MAFC jól játszott. Kontrollálják a védekezésüket és lassú támadásokat vezetnek, melyből felkészültünk. Elégedettek vagyunk, hogy nyertünk.

Jovica Arsic: A játékosok az ilyen mérkőzéseken nagyon motiváltak. Megpróbáltuk a mérkőzést izgalmassá tenni, ami 35 percig sikerült is. Sajnos a végén döntőnek bizonyult, hogy a Szolnok több támadólepattanót szedett. Nekünk ez egy jó mérkőzés volt, folyamatosan fejlődünk, keményen dolgozunk tovább.

Hatodik sikerét aratta a Körmend, amely hazai pályán igazolta a papírformát a Pécs ellen. Az Atomerőmű otthon 21 ponttal bizonyult jobbnak a Sopronnál, a vendégek a hatodik vereségüket szenvedték el.

Először nyert a szezonban a Jászberény, amely a Kecskemét csapatát győzte le otthon tizenhét ponttal.

Férfi kosárlabda NB I:

MAFC-Szolnoki Olaj KK 77-88 (21-28, 18-16, 17-19, 21-25)
MAFC: Hot 25/15, Lakits -, Misek 7, Davis 16, Cvetkovics 7. Csere: Neighbour 8/6, Fodor 14/6, Debreceni -.
Szolnok: Vojvoda 18/9, Kovács 6, Milosevics 8, Ford 12/3, Tóth 3. Csere: Phillip 7/3, Andric 17, Polyák 17/12.

Egis Körmend – Pécsi VSK-VEOLIA 87-74 (27-17, 18-23, 21-13, 21-21)
Körmend: Wright 18/9, Hollins 17/6, Ferencz 18/18, Davis 9/3, Horti 7. Csere: Németh -, Koch -, Tuoyo 10, Csorvási 3, Halász 1, Bán 2, Oroszi -.
PVSK: Durham 4, Supola 9/3, Demeter 5/3, Budimir 10/6, Sarlija 6. Csere: Simon 16/9, Dukic 11/9, Antoni 7/3, Biró 6/6.

Atomerőmű SE-Sopron KC 95-74 (30-19, 24-19, 16-22, 25-14)
ASE: Hinds 12/3, Allen 21/3, Barnies 16/12, Eilingsfeld 16, Ogunyemi 9. Csere: Medve 6/6, Guinn 12/12, Ruják 3/3, Garamvölgyi -, Gulyás -, Pajor -.
Sopron: Duvnjak 20/3, Mészáros -, Takács 3/3, Zagorac 25/9, Watkins 18/3. Csere: Dénes -, Greene 5/3, Werner -, Élő -, Bagó -, Kántor 3/3, Polgárdy –

JP Auto-JKSE – KTE-Duna Aszfalt 97-80 (20-23, 25-24, 30-15, 22-18)
JKSE: Rakics 16/12, Wallace 33/15, Kerpel-Fronius 6, Lucsics 14/6, Sejfic 18. Csere: Cseh 2, Molnár M. 8.
KTE: Pongó Má. 6, Thompson 17/6, Djeraszimovics 17, Dramicsanin 8, Karahodzsics 8. Csere: Wittmann 15/6, Molnár M. -, Horváth K. 9/9.

DEAC – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 62-92 (22-16, 10-32, 17-23, 13-21)
DEAC: Tóth B. 5/3, Velkey 14/6, Molnár A. 6, Farkas 16, Armwood 18/3. Csere: Kósa 3/3, Bognár -, Fazekas -, Opre -, Kozák -, Lajsz -.
Falco: Govens 31/21, Perl 15/6, Váradi 12/9, Pustahvar 9/3, Tóth N. 2. Csere: Zsigeranovics 13, Norfleet 6/6, Kucsora 2, Dancsecs 2, Kovács B. -, Durázi -.