Hétgólos meccset nyert a címvédő

A címvédő Budapest Honvéd fordulatos csatában 4-3-ra legyőzte a vendég Puskás Akadémiát a labdarúgó OTP Bank Liga szombati 15. fordulójának zárómérkőzésén. A vendégek így már hat meccs óta nyeretlenek, míg a bajnokcsapat augusztus óta először tudott győzni a Bozsik Stadionban.

Davide Lanzafame duplázott a Puskás Akadémia ellen

Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott. A játékrész derekán egy szerencsés góllal szerzett vezetést a hazai csapat: Lanzafame jobb oldali beadása minden vendégvédő mellett-felett elszállt, s megtalálta a meglepett Holendert, aki gyakorlatilag el sem tudta húzni a fejét a labda elől, az az arcáról védhetetlenül a kapuba pattant.

23. perc: Lanzafame a jobb oldalról adott be remekül. Középen két védő is elvétette a labdát, így a nevető harmadik, az ötösön álló Filip Holender fejéről a bal alsó sarokba pattant a játékszer (1-0).

A szünet után gyorsan fordított a Puskás Akadémia: az elalvó Honvéd-védelmet előbb Szakály, majd Knezevic mattolta.

52. perc: Balogh passzából Szakály Péter tört a kapura és 12 méterről a hálónkba lőtt. Gróf még beleért, de így is a hálónkba kötött ki a labda (1-1).

55. perc: Szakály passzolt Josip Knezevicshez a bal oldalon, aki 14 méterről a jobb felsőbe bombázott (1-2).

58. perc: Kamber előrefejelt labdájára Davide Lanzafame csapott le és betört a 16-oson belülre egy védővel a nyakán. Elhúzta a játékszert a kifutó kapus mellett, majd hét méterről a hálóba lőtt (2-2).

71. perc: Szakály beadása után Josip Knezevic az ötös sarkáról, Gróf lábai között a hálónkba lőtt (2-3).

88. perc: A 16 méterről elvégzett szabadrúgást Davide Lanzafame mesterien tekerte a jobb felső sarokba. A labda a kapufáról pattant a hálóba (3-3).

90+4. perc: Banó-Szabó bal oldali beadását Danilo hat méterről fejelte a hálóba (4-3).

A vendégek így már hat meccs óta nyeretlenek, míg a bajnokcsapat augusztus óta először tudott győzni a Bozsik Stadionban.

OTP Bank Liga, 15. forduló:

Budapest Honvéd-Puskás Akadémia FC 4-3 (1-0)
Bozsik Stadion, 2105 néző, v.: Pintér
Gól: Holender (23.), Lanzafame (58., 89.), Danilo (93.), illetve Szakály P. (52.), Knezevic (55., 71.)
Kiállítva: Mevoungou (90.)
Honvéd: Gróf – Lovric (Danilo, 78.), Kamber, Baráth, Latifu – Pölöskei, Gazdag, Banó-Szabó, Holender – Eppel, Lanzafame.
Puskás Akadémia: Hegedüs L. – Poór, Hegedűs J., Vanczák, Balogh – Mevoungou, Márkvárt, Bacelic-Grgic (Perosevic, 46.), Szakály P. – Knezevic, Prosser (Molnár G., 53.)

Hajrágóllal nyert a Balmazújváros a DVTK ellen

A DVTK sorozatban három megnyert mérkőzés után kapott ki, míg Horváth Ferenc együttese harmadszor nyert a szezonban, s a tizedik helyre lépett előre a tabellán.

Az első félórában egyértelműen a vendégek akarata érvényesült. A Balmazújváros agresszíven védekezett, s rendre veszélyes kontrákat vezetett, a 20. percben pedig a vezetést is megszerezte. A hazaiak eközben feltűnően pontatlanul játszottak, rengeteg volt a rossz passz Bódog Tamás együttesénél, amely ennek ellenére – váratlanul – egy szabadrúgást követő fejesből egyenlíteni tudott. A félidő hajrájában a hazaiak uralták a játékot, ám egy-két veszélyesebb lövésnél többre nem jutottak.

A második játékrész lényegesen eseménytelenebb volt az elsőnél. A csapatok nem igazán találtak fogást a másikon, így leginkább mezőnyjáték zajlott a pályán, kevés helyzettel. Tíz perccel a vége előtt aztán a vendégek ziccert hibáztak, s úgy tűnt, ez volt a meccslabda, ám – már a ráadásban – egy újabb szép vendégtámadás végén Lipták csak kézzel tudott menteni, az ezért megítélt büntetőt pedig Arabuli nem hibázta el.

Diósgyőri VTK-Balmazújváros 1-2 (1-1)
Debrecen, 1968 néző, v.: Farkas
Gól: Karan (31.), illetve Tamás (20.), Arabuli (94.- 11-esből)
Kiállítva: Lipták (92.)
Diósgyőr: Antal – Eperjesi, Lipták, Karan, Forgács – Ugrai, Vela, Kocsis, Nono – Joannidisz (Óvári 71.), Szarka (Bacsa, 46.)
Balmazújváros: Pogacsics – Póti, Rus, Tamás, Uzoma – Vajda, Sigér, Orovecz (Haris 69.), Majszuradze – Zsiga (Rácz 60., Batarelo 90.), Arabuli.

Vereséggel búcsúzott Soprontól a Haladás

A Haladás 2-1-re kikapott Sopronban a vendég Paks csapatától. A szombathelyieknek ez volt az utolsó mérkőzésük „albérletükben”, ugyanis elkészült a stadionjuk.

Az első félidőben gyakorlatilag mindkét kapus munka nélkül maradt, inkább a mezőnyben „csordogált” a játék, majd szórványos füttyszó kísérte a csapatokat az öltözőbe.

A folytatásban sem nagyon változott a játék képe, a támadók rendre rossz megoldásokat választottak, így sokáig egyetlen komoly helyzet sem alakult ki.

A 82. percben aztán az egyetlen igazi lehetőségét gólra váltotta a vendégcsapat, igaz, Bartha találatához a szerencse is kellett. Négy perccel később egy szöglet után újra egy „lecsorgóból” szerzett gólt a Paks – a védő Szabó volt eredményes -, ezzel el is dőlt a három pont sorsa. Tóth 91. percben szerzett gólja csak szépségtapasz volt hazai oldalon.

A Haladás immáron hat bajnoki óta nyeretlen, miközben a Paks sikerével egy három mérkőzésből álló nyeretlenségi szériát tört most meg.

Haladás-Paksi FC 1-2 (0-0)
Sopron, 1100 néző, v.: Erdős
Gól: Tóth M. (91.), illetve Bartha (82.), Szabó J. (86.)
Haladás: Király – Polgár, S. Wils, Jagodics, Bosnjak – Kiss B., Tóth M., Halmosi – Kiss T. (Martínez, 68.), Németh M. (Rácz, 88.), K. Mészáros (Williams, 58.)
Paksi FC: Verpecz – Vági, Lenzsér, Gévay, Szabó J. – Simon Á. – Papp K., Bertus, Bartha, Szakály D. (Haraszti, 74.) – Kulcsár D. (Hahn, 74.)

Forás: honvedfc.hu/MTI