Hétméteresekkel kupagyőztes az MVM Veszprém!

Huszonötödik alkalommal nyerte meg a Veszprém a férfi kézilabda Magyar Kupát, miután a vasárnapi döntőben – büntetőkkel – legyőzte legnagyobb hazai riválisát, a Szegedet.

A debreceni finálét a Veszprém kezdte jobban, a Szeged azonban 0-2-ről hamar fordított 4-2-re. A folytatásban egyik csapat sem tudott érdemi előnyre szert tenni, mert bár a Tisza-partiak 11-8-ra vezettek, a szünetre riválisuk kétgólosra csökkentette hátrányát (12-10).

A második játékrésznek a Szeged nagy elánnal vágott neki, és elhúzott négy góllal (15-11), a 44. percben azonban már döntetlen volt az állás (17-17). Innentől fej-fej mellett haladtak a felek, és bár többször is alkalom nyílt a különbség növelésére, egyik csapat sem tudott egynél több góllal vezetni. A hajrában sem változott a kép, a lefújáskor 24-24 volt az állás, következhetett a büntetőpárbaj.

Ebben a Szeged tűnt az elején jobbnak, mivel a Veszprém kétszer is hibázott, utána azonban a csongrádiak is elkezdtek rontani, és mivel az utolsó párban csak a Veszprém volt eredményes, nemcsak a különvetélkedőt nyerte meg, hanem a kupadöntőt is.

[Customads id=646335]

Juan Carlos Pastor:
– Gratulálok a Veszprémnek és szeretnék bocsánatot kérni a csapat edzőjétől, amiért meglöktem. A szegedi szurkolóktól is elnézést kérek emiatt. Úgy gondolom, hogy győzelmet érdemeltünk volna ma, a büntetőpárbajban azonban jobbak voltak a veszprémiek. Gratulálok a saját játékosaimnak és a szegedi szurkolóknak.

Javier Sabaté: – Nagyon boldog vagyok, mert remek meccset játszottunk. Gratulálok a szegedieknek, akik kiválóan kézilabdáztak, ma a győzelmet is megérdemelték volna. Gratulálok a saját csapatomnak is, óriási munka volt ötgólos hátrányból visszajönni. A második félidőben hibátlanul játszottunk, szerencsével mi nyertük a heteseket.

Férfi kézilabda Magyar Kupa, döntő:

Mol-Pick Szeged – MVM Veszprém 24-24 (12-10), hetesekkel: 27-26
Debrecen, 6000 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Szeged: SIERRA – Prodanovic 1, Ancsin 2, Thiagus Petrus 1, Ilyés, KALLMAN 7, Bombac 1. Csere: Wyszomirski (kapus), Vranjes 1, Blazevic, Robledo 2, Curuvija 1 (1), MINDEGIA 4 (1), BALOGH 4, Zubai, Parrondo. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Veszprém: Mikler – Marguc 3 (2), NAGY L. 6, Sulic 2, Rodriguez, Sliskovic 4, Ugalde 2. Csere: ALILOVIC (kapus), Schuch, TERZIC, Lékai, PALMARSSON 5, Gulyás 1, Nilsson, Iváncsik 1. Vezetőedző: Javier Sabaté.

Forrás: MTI/vehirsport.hu