Hingisékkel játszanak Babosék

A világelső Martina Hingis, Csan Jung-jan svájci, tajvani duó lesz Babos Tímea és Andrea Hlavackova ellenfele a hétmillió dollár összdíjazású szingapúri tenisz WTA-világbajnokság párosversenyének szombati elődöntőjében.

Hingisék a csütörtöki negyeddöntőben két sima szettben (6:3, 6:2) búcsúztatták a hatodik helyen kiemelt Anna-Lena Grönefeld, Kveta Peschke német, cseh duót.

Martina Hingis a mérkőzést követő sajtótájékoztatón bejelentette, hogy ezen a világbajnokságon játszik utoljára. A magyar származású szlovák, majd svájci színekben versenyző teniszezőnő a facebookon is közzétette a rajongóinak, hogy 23 év teniszezés után harmadik alkalommal, de immár véglegesen vonul vissza az aktív játéktól.

Babosék harmadikként rangsorolt párosa korábban szintén két játszmában győzte le az Andreja Klepac, María José Martínez Sánchez szlovén, spanyol egységet.
Hingisék és Babosék idén már háromszor találkoztak egymással: májusban Madridban, augusztusban Cincinnatiban és október elején Pekingben is két szettben győzött a svájci, tajvani duó.

Temesvári Andrea 1984-ben és 1985-ben egyesben, míg Babos 2015-ben és tavaly párosban játszhatott a négy közé jutásért a WTA-világbajnokságon. Ez egyiküknek sem sikerült, ami azt jelenti, hogy Babos az első magyar a vb elődöntőjében.

Babosék az elődöntőben

Már csak egy hely kiadó az elődöntőben

Egyesben a cseh Karolina Pliskova és az amerikai Venus Williams jutott az elődöntőbe a tenisz WTA-világbajnokság piros csoportjából.

A csütörtöki harmadik meccsnapon Pliskova egy bő óra alatt 6:3, 6:1 re kikapott a lett Jelena Ostapenkótól, ám ez nem változtatott azon, hogy a cseh játékos két korábbi győzelmével magabiztosan bejutott az elődöntőbe, míg az eddig két meccset vesztett lett lány kiesett a további küzdelmekből.

A második meccsen a veteránnak számító, 37 éves Venus Williams 1 óra 41 perces, késhegyre menő csatában, 7:5, 6:4 arányban legyőzte a világranglista élére is esélyes, jelenleg második helyen álló spanyol Garbine Muguruzát.

Venus Williams, aki 2008-ban már megnyerte egyszer a vb-t, ezzel minden idők legidősebb vb-elődöntőse lett

A piros csoport pénteki, utolsó játéknapján a Simona Halep – Jelina Szvitolina (Ukrajna), Caroline Wozniacki (Dánia) – Caroline Garcia (Franciaország) meccsekre kerül sor.

Wozniacki már bejutott az elődöntőbe, Halepnek viszont mindenképpen győznie kell a továbblépéshez Szvitolina ellen.