Hollandia nyert Győrben

A magyar női kézilabda-válogatott 19-18-ra kikapott csütörtökön a világbajnoki bronz- és Európa-bajnoki ezüstérmes Hollandia csapatától Győrben, a decemberi kontinenstorna selejtezősorozatában.

Az Audi Arénában rendezett találkozó előtt ünnepélyesen elbúcsúztatták Görbicz Anitát, ugyanis a korábbi csapatkapitány a decemberi világbajnokságon játszott utoljára nemzeti színekben.

A magyar együttes idei első mérkőzését Szöllősi-Zácsik Szandra és Klivinyi Kinga is kihagyta vállsérülés miatt, a Ferencváros két tapasztalt kézilabdázójára, Szekeres Klárára és Szucsánszki Zitára pedig azért nem számíthat Kim Rasmussen szövetségi kapitány, mert mindketten családalapításra készülnek. A dán edző a kerettagok közül nem nevezte a találkozóra Márton Grétát, Faluvégi Dorottyát és Janurik Kingát.

A hollandok legjobbjai közül Estavana Polman, Jessy Kramer, Charris Rozemalen és Kristy Zimmerman hiányzott.

Remekül kezdtek a hazaiak (4-1), ám később több hibát is elkövettek támadásban, így az ellenfél fordított (4-5). A továbbiakban nagy volt a küzdelem, mindkét oldalon jól működött a védekezés, ezért a megszokottnál kevesebb gól született, de a magyaroknak sikerült minimális előnyt szerezniük a szünet előtt (11-10).

Eleinte a második felvonásban sem változott a helyzet, a sokoldalú támadójátékukat kihasználó házigazdák vezettek egy-két találattal, a hollandok pedig leginkább a jobbszélső Debbie Bont eredményességére építettek.

Jasmina Jankovic egyre jobban védett, és kihagyott magyar lövéseket kihasználva a hollandok 26 perc elteltével ismét vezettek (18-19).

Már holland előnynél, két perccel a vége előtt sérült meg Tomori Zsuzsanna. Az állás ekkor 18-19 volt, ami a lefújásig már nem változott, a magyar együttes a második félidőben csupán hét gólt dobott, így végül kikapott.

Snelder egy, ferencvárosi csapattársa, Laura van der Heijden szintén egy góllal zárt. A győriek holland légiósai közül Yvette Broch hat, Cornelia Nycke Groot egy alkalommal volt eredményes. A vendégek közül Debbie Bont szintén hatszor talált be.

A magyar válogatott számára a vereség mellett különösen fájdalmas lehet, hogy a meccs hajrájában Tomori Zsuzsanna csapatkapitány súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett. A győri átlövő jobb térde a Ferencváros légiósának, Danick Sneldernek a szabálytalansága után sérült meg. Tomori percekig, láthatóan nagyon komoly fájdalmak közepette feküdt a padlón, majd hordágyon szállították le a pályáról.

Kim Rasmussen szövetségi kapitány: „Nagyon büszke vagyok a lányokra, hiszen óriásit küzdöttek, a végére sajnos elfogyott az erőnk, sikerült nyomás alá helyezni az ellenfelet, szükségünk lett volna egy kis szerencsére is, de nem jött össze. Nagyon nehéz megemészteni Tomori Zsuzsanna sérülését, nem is tudom, mit mondjak ezzel kapcsolatban, üldöznek minket a sérülések.”

Bíró Blanka: „Csalódott vagyok, mert benne volt a meccsben, hogy megnyerjük. Büszke vagyok a csapatra, nagyon akart mindenki, a védekezésünk is jól működött. Hasonlóan jó meccset szeretnénk játszani vasárnap Hollandiában is.”

Görbicz Anita: „Sokkolt Tomori Zsuzsanna sérülése, nehéz most mit mondani. Rossz emiatt most bármit is mondani, de kétségtelen, hogy csoda volt számomra a mérkőzés előtti köszöntés. Hihetetlen érzés, hogy visszavonultatták a válogatottból a 13-as mezt. Biztos voltam benne, hogy nem fogok sírni, de Pálinger Kati búcsúztatása közben már két mondat után eleredtek a könnyeim. Nagyon köszönöm mindenkinek a mai napot!”

Helle Thomsen, Hollandia szövetségi kapitánya: „Sajnálom Tomori Zsuzsanna sérülését. Szerencsével szereztük meg a két pontot, a magyarok hosszú időn keresztül vezettek, de végül a végjáték nekünk sikerült jobban, kemény, nehéz meccset nyertünk meg.”

Női Európa-bajnoki selejtező, 3. forduló, 7. csoport:

Magyarország-Hollandia 18-19 (11-10)
Magyarország: Bíró, Kiss É. (kapusok), Bódi 3, Háfra, Hornyák D. 4, Karnik, Kisfaludy 1, Kovács A. 2 (1), Kovacsics 2, Lukács 1, Puhalák 2, Schatzl 1, Sirián, Szabó L., Tomori 2, Tóth G.
Hollandia: Jankovic, Wester (kapusok), Abbingh 3 (2), Amega, Bont 6, Broch 6, Dulfer, Groot 1, Knippenborg, Malestein, Smeets 1, Smits, Snelder 1, Steenbakkers, van der Heijden 1, van Olphen.

A csoport állása: 1. Hollandia 6 p, 2. Magyarország 4 p, 3. Fehéroroszország 2 p, 4. Koszovó 0 p

A csoport 1-2. helyezettje, valamint a hét selejtezőcsoport legjobb harmadikja jut ki az Európa-bajnokságra.