Horvát siker a középdöntő első napján

A házigazda horvát válogatott két góllal legyőzte Fehéroroszország csapatát a férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének első játéknapján.

Luka Cindric a labdával. Fotó: HRS / Sasa Pahic Szabo

Szinte a teljes első félidőben, illetve a második játékrész közepéig két-három, sőt többször négy góllal vezettek a hazaiak, és bár az 58. percben – a meccs során először – egyenlítettek a fehéroroszok, végül nem tudtak pontot szerezni.

A Balatonfüredi KSE fehérorosz légiósa, Artur Karvatszki egy gólt szerzett, honfitársa, Andrej Jurinok hatszor talált be, ezzel ő lett a mezőny legeredményesebb játékosa. A horvátok legjobbja Marko Mamic és Luka Stepancic volt, egyformán öt góllal.

A csoportban jelenleg négy egyaránt négy pontos ország van, a francia-svéd rangadót szombat este játsszák le Zágrábban.

Férfi kézilabda Európa-bajnokság, középdöntő, 1. forduló,

I. csoport, Zágráb:

Horvátország-Fehéroroszország 25-23 (15-12)
Gól: Marko Mamic 5, Luka Stepancic 5, Luka Cindric 4, Musa 3, Horvat 3, Kopljar 2, Strlek 2, Maric 1, ill.   Andrej Jurinok 6, Kules 5, Puhuski 5, Karalek 4, Karavackij 1, Padsjvalu 1,Silovics 1.

Norvégia-Szerbia 32-27 (17-17)
Gól: Kristian Björnsen 8, Sander Sagosen 8, Jondal 4, Myrhol 3, O’Sullivan 3, Tonnesen 3, Johannessen 1, Gullerud 1, Reinkind 1, ill. Beljanszki 5, Sesum 5, Gyukics 4, Nenadics 4, Zelenovics 3, Ilics 2, Jovanovics 2, Markovics 1, Marszenics 1.

Az állás: 1. Norvégia 4 pont/3 mérkőzés (96-87), 2. Svédország 4/2 (65-56), 3. Horvátország 4/3 (88-80), 4. Franciaország 4/2 (64-56), 5. Fehéroroszország 0/3 (76-90), 6. Szerbia 0/3 (74-94)