Hosszabbítás a döntő második felvonásán

DVTK_MACA címvédő DVTK Jegesmedvék csapata 0-3-ról fordítva hosszabbítás után 5-4-re legyőzte a vendég MAC Budapestet a jégkorong MOL Liga döntőjének második, vasárnapi mérkőzésén.

Az előző nap remek védekezéssel nyert 4-1-re a házigazda, most viszont a 4. perc elején már kétgólos hátrányban volt: előbb Hayes közelről, majd 39 másodperc múlva McDonald takarásból volt eredményes. Utóbbi – noha az alapszakasz pontkirálya volt – ezúttal ütötte első találatát a playoffban. Időt kért a DVTK, ám változatlanul komoly helyzeteket dolgozott ki a MAC. Gyenes kapusnak több alkalommal bravúrra volt szüksége, hogy megmaradjon a kétgólos különbség. A harmad derekán stílust váltott a házigazda, és elkezdődött az ütközős hoki, rengeteg volt a kakaskodás, ám például Clarke hiába provokálta Terbócsot, a vendégek fiatal csatára nem állt le verekedni, ugyanakkor a miskolci légióst kiállították. A fővárosiak azonban nem éltek az emberelőnnyel.

A második harmadban folytatódott a kőkemény játék, a hazai mezőnyfölény csak helyzetekben mutatkozott meg, gólokban nem. Hajós egyszer az üres kapu mellé lőtt közelről, aztán egy támadóharmadban elhozott bedobás után Mestyán lövése talált utat a semmit sem látó Gyenes kapujába. A miskolci nyomás kettős emberelőnyt eredményezett, ám a kiugró Nagy Krisztián – aki az előző idényben még a borsodi együttesben szerepelt – kis híján betalált. A szünet előtt négy-négy elleni szituációban Sagert távolról volt eredményes, Bálizs nem védhetett, mert sokan tornyosultak előtte.

A harmadik felvonás is hazai találattal kezdődött: védelmi hiba után Cseter fektette el Bálizst, aki hiába spárgázott nagyot, a csatár a kapuba emelt. Változatlanul sokat veszélyeztettek a Jegesmedvék, majd az 53. percben Somogyi kiegyenlített. Azonban fél perc múlva Nagy K. váratlanul ellőtte a korongot, és a pakk a hálóban kötött ki. Ismét vezetett a MAC, de nem bírta ki a hajrát. Lehozott kapus mellett az első felvonás hőse, Booras 18 másodperccel az alapjátékidő vége előtt betalált. Jöhetett a ráadás, amelynek elején emberelőnyben játszottak a fővárosiak.

Gyenes három védése vezette be a hirtelen halált, majd azonos létszámban már a hazaiak kezdeményeztek többet. A 67. percben, késleltetett kiállítás alatt Somogyi bombázott a felső kapuvas segítségével a kapuba, és ezzel megtartotta pályaelőnyét a DVTK.

Ebben a szezonban az egymás elleni nyolc meccset – hatot az alapszakaszban, kettőt pedig a fináléban – a Miskolc nyerte. A DVTK tavaly és idén még nem veszített playoff-összecsapást.

[Customads id=646335]

Somogyi Balázs (DVTK):
 „Van egy szurkolótáborunk, amely előre tud vinnik minket, az összes gólunkban megvolt a szerepük. Emellett a csapat megmutatta a karakterét. Meg akarjuk nyerni a bajnokságot, hogy mi vagyunk a legjobbak, ezért mentünk végig. Mindenki mindent mentesz a győzelemért.
 Az első gól mindig fontos, nekünk Sagert gólja hatalmas löketet adott, onnantól éreztük, hogy meg tudjuk nyerni a meccset, hogy ez a miénk, ezt a győzelmet nem engedjük el a csarnokból. Amikor a negyedik találatot kaptuk, az első mondat, ami elhangzott a padon, az volt, hogy „Nincsen semmi baj, folytassuk, mintha döntetlen lenne, menjünk tovább előre, van még hat percünk”. Így is tettünk, nem álltunk le. Az első harmad után bejött az edző az öltözőbe, és azt mondta, hogy „Üdv a playoffban!”. A Debrecen ellen nem játszhattunk olyan pörgős meccseket, mint a MAC a Volán ellen. Ez nagyon jó meccs volt, méltó a döntőhöz.”

Stipsicz Bence (MAC): „Azért edzünk nyáron és egész évben, hogy bírjuk az ilyen terhelést. Az meg plusz, hogy ez a döntő, meg kell felelni az edzőknek és magunknak is.  Ilyen a playoffhoki, ütközős, mindenki megy a másiknak, megy a szájalás is, a sok ütközés sípszó után is. Ez benne van a játékban, és teljesen normális. Tudtuk, hogy át kell állnunk, beszéltünk is róla, az edzők is több ütközést kértek, sikerült.  Sajnos a végén többször sem tudtuk kilőni a korongot… A hibáinkat ki kell javítanunk, ami pedig jó volt, az továbbvinnünk, és a Tüskecsarnokban a hazai meccseken bebizonyítjuk, hogy meg tudunk tartani vezetést, és képesek vagyunk nyerni.”

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása így 2-0, folytatás szerdán a Tüskecsarnokban.

MOL Liga, döntő, 1. mérkőzés:

DVTK Jegesmedvék-MAC Budapest 5-4 (0-2, 1-1, 3-1, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Kalvin Ryan Sagert (40.), Justin Cseter (41.), Somogyi Balázs (53., 67.), Jon Booras (60.), illetve Jeffrey Hayes (3.), Ian McDonald (4.), Mestyán István  (34.), Nagy Krisztián (53.)

(Forrás: icehockey.hu/MTI)

Közzétette: Jochapress – 2016. március 12.