Hosszabbítás után döntős Norvégia

Kristian Björnsen lő kapura. Fotó: francehandball2017.com

A norvég férfi kézilabda-válogatott hosszabbítás után 28-25-re legyőzte az Európa-bajnoki bronzérmes horvát csapatot a franciaországi világbajnokság második, pénteki elődöntőjében.

A keddi negyeddöntőben a magyarokat búcsúztató norvégok a kilencedik perc elején szerezték első góljukat, ezt kihasználva a határozottabban kézilabdázó horvátok háromgólos előnyt alakítottak ki (4-1). Ezután a skandinávok öt perc alatt hatszor voltak eredményesek, fordítottak (6-7), és mivel egyre gyorsabban és pontosabban játszottak, a 26. percben már ők vezettek három találattal (8-11).

A második felvonásban még a korábbinál is szorosabban alakult az állás, a keményebben védekező horvátok a 19. perc (8-7) után ismét megszerezték a vezetést (16-15), és amikor emberhátrányból is betaláltak, öt perccel a rendes játékidő vége előtt újra két góllal jobban álltak (22-20). Az utolsó öt percben csak a norvégok dobtak gólt (22-22), de egy időntúli hétméteressel eldönthette volna a továbbjutást a horvát válogatott, ám Zlatko Horvat lövését Torbjörn Bergerud kivédte, így hosszabbítás következett.

A ráadás elején létszámfölényben ismét elléptek a horvátok (24-22), a rövid szünet után azonban megint a norvégok vezettek (24-25), majd 105 másodperccel a vége előtt emberelőnybe kerültek. A skandinávok kihasználták a nagy lehetőséget, 28-25-re győztek, így szabadkártyás csapatként – a pótselejtezőt elveszítették Szlovéniával szemben – bekerültek a fináléba.

CROATIE-NORVEGE 27.01.2017 ST PILLAUD

A mezőny legeredményesebb játékosaként a horvát Zlatko Horvat és a norvég Bjarte Myrhol egyaránt hat-hat gólt szerzett, a meccs legjobbjának pedig Bergerud kapust választották.

A norvégok a legnagyobb sikerüket érték el a döntőbe kerüléssel, eddigi legjobb eredményük a tavalyi Európa-bajnoki negyedik helyezés volt, világbajnokságon pedig az 1958-as hatodik hely. A fináléban a címvédő és házigazda francia csapat lesz az ellenfelük vasárnapi, Párizsban.

Férfi kézilabda-világbajnokság, elődöntő:

Norvégia – Horvátország 28-25 (12-10, 22-22, 24-24) – hosszabbítás után
Gól: Bjarte Myrhol 6, Kristian Björnsen 5, Eivind Tangen 4, Sander Sagosen 4, Espen Lie Hansen 3, Magnus Gullerud 2, Magnus Jondal 2, Kent Robin Tonnesen 2, ill. Zlatko Horvat 6(3), Marko Mamic 5, Domagoj Duvnjak 3, Zeljko Musa 3, Luka Stepancic 3, Tin Kontrec 2, Manuel Strlek 2, Luka Sebetic 1.