Hosszabbítás után győzött a DVTK Jegesmedvék Székesfehérváron

Székesfehérvár, 2016. január 10. A diósgyőri Vojtkó Mátyás (b), Adorján Attila (b2, kapus) és Jarkko Leppanen (j2), valamint Szabó Dániel (j), a székesfehérvári csapat játékosa a jégkorong MOL Liga alapszakaszában játszott Fehérvár AV19 - DVTK Jegesmedvék mérkőzésen Székesfehérváron 2016. január 10-én. A DVTK Jegesmedvék címvédő és éllovas csapata hosszabbítás után 2-1-re győzött. MTI Fotó: Bodnar Boglarka

A diósgyőri Vojtkó Mátyás (b), Adorján Attila (b2, kapus) és Jarkko Leppanen (j2), valamint Szabó Dániel (j), a székesfehérvári csapat játékosa. MTI Fotó: Bodnar Boglarka

A DVTK Jegesmedvék címvédő és éllovas csapata hosszabbítás után győzött Székesfehérváron a jégkorong MOL Liga vasárnapi játéknapján.

Üdítően sok szurkoló választotta vasárnap délutáni kikapcsolódásul a mérkőzést, dobokkal felszerelt hazai tábor és igen lelkes DVTK-drukkerek adták meg a rangadó alaphangulatát. A játékosok igyekeztek is megfelelni az elvárásoknak, harcos, sok ütközéssel vegyítet jégkorongozást láthattunk. A Fehérvár AV19 az első emberelőnyét gólra váltotta, Preston Shupe kotorta közelről be a pakkot Adorján kapujába (1-0).

A második harmadot nagyobb iramban kezdte a Diósgyőr, mint az elsőt. Scola kapusnak is megszaporodtak a teendői, de jól állta a sarat. A másik oldalon Kocsis és Grieve is tesztelte Adorjánt – nem unatkoztak tehát a nézők.

Kihagyott hazai emberelőnnyel vette kezdetét a befejező húsz perc, ami meg is bosszulta magát, a semmiből egyenlítette a Diósgyőr Somogyi Balázs révén (1-1).

A hosszabbításban a játékszer egy ízben a gólvonalon gurult végig, az újabb videóbírózás igazolta, hogy nem haladt át rajta. A DVTK viszont be tudta vinni a győztes találatot, így övék lett a két pont.

Az Újpesti TE Teemu Elomo egyetlen góljával nyert Dunaújvárosban, a vdenégek kapujában Ales Sila 44 lövést hárított.

MOL Liga:

Fehérvár AV19 – DVTK Jegesmedvék 1-2 (1-0, 0-0, 0-1, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Preston Shupe (5., emberelőnyben), ill. Somogyi Balázs (46.), Hajós Roland (64.)

Dunaújváros Acélbikák – Újpesti TE 0-1 (0-1, 0-0, 0-0)
Gól: Teemu Elomo (18., emberelőnyben)

Székesfehérvár, 2016. január 10. A diósgyőri Somogyi Balázs (b) és Hamvai Szilárd, a székesfehérvári csapat játékosa a jégkorong MOL Liga alapszakaszában játszott Fehérvár AV19 - DVTK Jegesmedvék mérkőzésen Székesfehérváron 2016. január 10-én. A DVTK Jegesmedvék címvédő és éllovas csapata hosszabbítás után 2-1-re győzött. MTI Fotó: Bodnar Boglarka

A diósgyőri Somogyi Balázs (b) és Hamvai Szilárd, a székesfehérvári csapat játékosa. MTI Fotó: Bodnar Boglarka

Az utolsó harmadban fordított a Fehérvár

A Fehérvár az utolsó harmadban fordítva nyert a vendég Dornbirn ellen az osztrák jégkorongliga (EBEL) vasárnapi játéknapján.

Az már korábban eldőlt, hogy a magyar együttes az alapszakaszban nem végezhet az első hat között, így legfeljebb az alsóházi középszakaszból biztosíthatja helyét a rájátszásban. A székesfehérváriak 42 mérkőzés után a kilencedik helyen állnak a regionális nemzetközi sorozatban.

EBEL:

Fehérvár AV19-Dornbirn (osztrák) 4-3 (1-0, 1-3, 2-0)
Gól: Kovács Csaba (15., emberelőnyben), Kóger  Dániel (28.), Andrew Sarauer (42.), Chris Francis (56.), ill. Chirstopher D’Alvise (27.), Andrew McKenzie (32.), Kyle Greentree (40.)

Forrás: fehervarav19/MTI