Hosszabbítás után jutott tovább a D. Zagreb

Thorgan Hazard mesterhármast szerzett a Young Boys ellen. Fotó: kicker.de

A Bajnokok Ligája főtáblájára jutásért tartott tíz párharcból egyedült a Red Bull Salzburg-Dinamo Zagreb összecsapáson alakult ki hosszabbítás.

A zágrábi mérkőzésen Valentino Lazaro juttatta vezetéshez az osztrákokat, ám a Dinamo Zagreb Marko Rog büntetőjével kiegyenlített (1-1). A salzburgi visszavágón a 22. percben ismét Lazaro volt eredményes, már-már úgy tűnt ezzel a találattal továbbjut a Red Bull Salzburg. A második játékrészben magára talált a Dinamo Zagreb, a 63. percben a chilei Á. Henríquezt Ante Coric váltotta, majd Antolic helyére Godron Schildenfeld állt be. A 87. percben egy jobb oldali beadást éppen Schildenfeld fejelte tovább, az érkező Junior Fernándes pedig kilőtte a bal felső sarkot (1-1). A chilei csatár ezzel hosszabbításra mentette a párharcot. A 95. percben egy óriási kiugratást kapott E. Soudani, az algériai csatár rávezette a labdát a kapusra, helyezése felpattant Walke lábáról, majd Soudani kapuba stukkolta a labdát (1-2).

A Manchester City a bukaresti 5-0-s győzelem után hazai pályán 1-0-ra nyert a Steaua ellen, így kettős győzelemmel, 6-0-s összesítéssel jutott be a Bajnokok Ligája csoportkörébe. A találkozó egyetlen gólját Fabian Delph szerezte az 56. percben.

A Rosztov az amszterdami 1-1 után hazai pályán 4-1-re lelépte az Ajaxot, míg a Borussia Mönchengladbach 9-2-es összesítéssel jutott túl a Young Boys-on. A Chelsea 2012 nyarán egymillió eurót fizetett a Lens-nak Thorgan Hazard-ért, majd három évvel később 8 millió euróért eladta a Borussia Mönchengladbach-nak. Eden Hazard két évvel fiatalabb öcse egy percet sem játszott Londonban.

Thorgan Hazard szerda este a Bajnokok Ligájában mesterhármast szerzett a Young Boys elleni play-off mérkőzésen. Szintén mesterhármast jegyzett a brazil Raffael.

Bajnokok Ligája-selejtező, 4. forduló, visszavágók:

APOEL – FC Köbenhavn 1-1 (0-0)
Gól: P. Soteriou (69.), ill. F. Santander (86.)
Továbbjutott: a Köbenhavn, 2-1-es összesítéssel.

FK Rosztov – Ajax Amsterdam 4-1 (1-0)
Gól: Azmoun (34.), Erokhin (52.), C. Noboa (60.), D. Poloz (66.), ill. D. Klaassen (84., 11-es)
Kiállítva: Kudrasov (83., Rosztov)
Továbbjutott: a Rosztov, 5-2-es összesítéssel.

Manchester City – Steaua Bucuresti 1-0
Gól: F. Delph (56.)
Továbbjutott: a Manchester City, 6-0-s összesítéssel.

Borussia Mönchengladbach – Young Boys 6-1 (3-0)
Gól: Thorgan Hazard (9., 64., 84.), Raffael (33., 40., 77.), ill. Y. Ravet (79.)
Továbbjutott: a Mönchengladbach, 9-2-es összesítéssel.

Red Bull Salzburg – Dinamo Zagreb 1-2 (1-0, 1-1, 1-2)
Gól: V. Lazaro (22.), ill. J. Fernándes (87.), E. Soudani (95.)
Továbbjutott: a Dinamo, 3-2-es összesítéssel.

[Customads id=646335]

A selejtező negyedik fordulójának tíz győztese csatlakozott ahhoz a 22 csapathoz, amely automatikusan a csoportkörben kezdi meg a szereplést a labdarúgó Bajnokok Ligája 2016/17-es kiírásában.

A Real Madrid címvédőként, a Sevilla pedig az Európa Liga győzteseként rajtol azonnal a legjobb 32 között.

A csoportkör sorsolását csütörtökön tartják Monacóban, ahol az UEFA Év játékosa-díj átadására is sor kerül.

Bajnokok Ligája, a csoportkör sorsolása előtti „kalapok”

1. kalap: Real Madrid, Bayern München, Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain, CSZKA Moszkva, Leicester City

2. kalap: Atlético Madrid, Borussia Dortmund, Arsenal, Manchester City, Sevilla, FC Porto, Napoli, Bayer Leverkusen

3. kalap: FC Basel, Tottenham Hotspur, Dinamo Kijev, Olympique Lyon, PSV Eindhoven, Sporting Lisszabon, Club Bruges, Borussia Mönchengladbach

4. kalap: Celtic, Monaco, Besiktas, Legia Varsó, Dinamo Zagreb, Ludogorec Razgrad, FC Kobenhavn, Rosztov

A BL-csoportok csütörtöki sorsolását az M4 Sport és az m4sport.hu is élőben közvetíti 18 órától.