Hosszabbítás után vesztett a Fehérvár

Fotó: erstebankliga.at

A házigazda Fehérvár AV19 hosszabbítás után 3-2-re kikapott a Dornbirn csapatától az osztrák jégkorongliga (EBEL) szombati fordulójában. A MOL Ligában nyolc gólt ütött Csíkszeredában a fehérvári gárda.

Székesfehérváron óriási bunyóval kezdődött a találkozó. Alighogy a korongot bedobták a játékvezetők, Nagy Gergő és Matt Siddall a kesztyűket, Bigi pedig ahogy kell, bele is állította a jégbe derék dornbirnit, megalapozva ezzel a meccs hangulatát.

A 3. minutumban Slyvester, két percre rá Livingston mehetett a büntetőpadra, 18 másodpercig kettős emberelőnyben is voltunk, betalálni viszont nem sikerült. Jó iramú első harmadot láthattak a szurkolók, váltakozó fölénnyel.

A 19. percben aztán Orbán Attila lőtt, a pakk pedig egy hátvéden megpattanva, és az addig kiválóan védő Hardyt becsapva vágódott a hálóba (1-0).

A második harmadra alaposan megváltozott a játék képe. Szinte végig a látogatók irányítottak és számtalan helyzetet alakítottak ki Rajna Miklós ketrece előtt. A 25. percben Varga blokkolt önfeláldozóan egy lövést, sajnos bele is sérült a megmozdulásba, alig tudott lekorcsolyázni a jégről. A Dornbirnon nem látszódott a pénteki bécsi meccs fáradsága, gyorsan visszavették a kezdeményezést, csak a szerencsén és Rajnán múlt, hogy nem tudtak kiegyenlíteni. A húsz perc alatt feljegyzett 21 vendéglövés és számtalan ziccer így is figyelmeztető volt a záró húsz perc előtt.

Rajna kapuja előtti kavarodással indult a harmadik harmad, majd a 46. percben Petrik lőtt kapuvasat. Az 53. percben aztán előbb a Nagy Gergő által korábban elvert Matt Siddall állt nemes bosszút és kiegyenlített (1-1), majd két percre rá Oliver Magnan góljával már a Dornbirn vezetett (1-2). Itt azonban nem volt vége, az 57. percben emberelőnybe került a Fehérvár AV19, Vladislav Sikorcin pedig hatalmas gólt ragasztott a hálóba (2-2).

A ráadás három a négyben indult, a 62. percben Christopher D’Alvise belőtte a mindent eldöntő gólt (2-3). Ezzel a Dornbirn két pontot szerzett.

Rob Pallin: „Nehéz mérkőzést veszítettünk el. Ilyen ez az évünk. Tavaly sok egy gólos találkozót nyertünk, és ebben az emberelőnyös játékunk volt a kulcs. Idén viszont nem  tudunk emberelőnyben betalálni. Tetszett a játékunk fórban, mentek korongok a kapu felé, a kipattanókból betalálhattunk volna. De emberelőnyös gólok nélkül nem igazán lehet túl sok meccset nyerni. A legjobb játékosaink muszáj, hogy a legjobban játszó játékosaink is legyenek. A kapusunk fantasztikus volt ma este, a kapusteljesítményünk remek volt. A kapuson nem múlt semmi. De nem lehet a kaputól 60 méterre ilyen kiállítást összeszedni. Erre nincs mentség, ez hatalmas felelőtlenség az utolsó percben. Nem érdekel, milyen játékhelyzet volt, egyszerűen ez felelőtlenség.”

• Nincs sok idő pihenni, holnap újabb nehéz meccs. Mit lehet ennyi idő alatt tenni?

Rob Pallin: „Mit lehet tenni? Ilyen az élet. A padlóra kerülsz, és fel kell állni. Ma ismét a padlóra kerültünk, de holnapra fel kell állnunk belőle. Ha elkezdjük sajnálni magunkat, az semmin se segít. Holnap újabb meccs, azon is három pont a tét, mennünk kell tovább. Én harcos természet vagyok. nem adom fel, hiszek a játékosainkban. De élni kell a fórokkal, és a húzóembereknek el kell kezdeniük húzni a csapatot.”

Folytatás vasárnap 17:30-tól, amikor az Innsbruck együttese látogat a Raktár utcába.

EBEL:

Fehérvár AV19-Dornbirn (osztrák) 2-3 (1-0, 0-0, 1-2, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Orbán Attila (19.), Ladislav Sikorcin (57.), ill. Matt Siddall (53.), Oliver Magnan (55.), Christopher D’Alvise (62., emberelőnyben)

MOL Liga:

HSC Csíkszereda (román)-Fehérvár AV19 3-8 (0-1, 1-2, 2-5)
Gól: Rokaly Norbert (35., 60.), Molnár Zsombor (42.), ill. Brance Orban (20., 55., 57., az utolsó kettőt kettős emberelőnyben), Kocsis Ferenc (27., 55., a másodikat kettős emberelőnyben), Mitchell Holmberg (38., emberelőnyben, 42., 48.)

Forrás: fehervarav19.hu/icehockey.hu/MTI