Hosszabbításban győzött a Fehérvár

A Fehérvár AV19 hosszabbítás után 3-2-re győzött Znojmóban az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának pénteki játéknapján.

Benoit Laporte, a Fehérvár AV19 vezetőedzője: „Örülök, hogy a srácok megtalálták a győzelemhez vezető utat.”

A gólcsendet Jan Lattner törte meg a 15. percben, saját kapuja mögül indulva kicselezte a komplett védelmet és nem is hibázott (1-0). Pillanatokkal később épp a gólszerző szabálytalankodott, de a vendégek nem tudtak nyomást gyakorolni Schwarz kapujára. Nem úgy a kiegészülés után, fél perc volt hátra a harmadból, amikor David Gilbert és Olivier Latendresse indultak meg kettő az egy ellen, utóbbi pedig nem is hibázott, elemi erővel bombázott a kapuba (1-1).

A 34. percben újra átvette a vezetést a hazai együttes, Eric Nemec kék vonalról leadott lövésénél jól takartak Carruth előtt a znojmoi védők (2-1). A találat után létszámfölénybe kerültek a hazaiak, majd Hárit akasztották tiszta helyzetben, így 15 másodpercig kettős előnyben támadhattak Gilberték. Hári passzolt Erdély elé, Schwarz azonban bravúrral hárított. Boruta szabálytalankodott, ezzel az előnnyel azonban már élni is tudott csapatunk, David Gilbert passzolt volna jó ütemben az érkező Szabó Krisztián elé, a korong azonban egy hazai védő korcsolyájáról a kapuba vágódott (2-2).

A hosszabbítás második percében Latendresse hagyott kihasználatlanul egy ziccert, végül Gilbert szerzett harcosan korongot a fehérvári harmadban, a szólót pedig magabiztosan értékesítette (2-3).

Szeptember közepén a cseh gárda 2-1-re győzött Székesfehérváron.

Benoit Laporte, a Fehérvár AV19 vezetőedzője: „Örülök, hogy a srácok megtalálták a győzelemhez vezető utat. Jól ment ma a játék, és látszott, hogy ma nem követjük el ugyanazt a hibát, mint az előző találkozókon. Nem voltunk türelmetlenek, nyomtunk a győzelemért. Ehhez az is hozzájárult, hogy nem vesztettünk korongot kulcspillanatokban, valamint hazai vezetésnél sem estünk pánikba, csak küzdöttünk tovább. A szezon elején már láttam ezt a játékot a srácoktól, azonban az elmúlt összecsapásokon az utolsó 10 percben hagytuk, hogy az ellenfelünk birtokolja a korongot, ma ez nem volt így. A kapusteljesítménnyel is elégedett vagyok, Carruth tapasztalt hálóőr, nem jönnek ki róla a korongok és nagy védéseket mutatott ma be. Már hazafelé, a buszon hallom, hogy a játékosok a vasárnapi, Linz elleni mérkőzésről beszélnek. Szeretnék megmutatni, hogy képesek arra a teljesítményre, ami bennük van. Ehhez a következő fordulóban is az kell, hogy ne váljunk görcsössé, tudjuk kontrollálni az érzelmeinket és a legjobb formánkat nyújtsuk.”

EBEL:

HC Orli Znojmo (cseh)-Fehérvár AV19 2-3 (1-1, 1-1, 0-0, 0-1), hosszabbítás után
Gól: Jan Lattner (15.), Adam Raska (35.), ill. Olivier Latendresse (20.), David Gilbert (39.,emberelőnyben,  63.)

Szétlövés után nyert az FTC

Az FTC szétlövés után nyert a Fehérvári Titánok otthonában a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján. A legutóbb ezüstérmes MAC Budapest 6-3-ra győzött Dunaújvárosban, az Újpest szintén fölényes győzelmet aratott az újonc és sereghajtó osztrák Vienna Capitals felett.

Erste Liga:

Fehérvári Titánok-Ferencváros 1-2 (0-0, 1-1, 0-0, 0-0, 0-1), szétlövés után
Gól: Szita Donát (27.), ill. Jereme Tendler (36., emberhátrányban), Virág Tamás (65.)

Dunaújváros Acélbikák-MAC Budapest 3-6 (1-5, 0-1, 2-0)
Gól: Léránt René (18.), Novotny Dominik (52., emberelőnyben), Tanka Lőrinc (53.), ill. Tomás Klempa (5:15, 5:49, 9.), Keegan Dansereau (11., emberelőnyben), Nagy Krisztián (11.), Somogyi Balázs (36.),

UTE-EV Vienna Capitals (osztrák) 4-0 (1-0, 0-0, 3-0)
Gól: Justin Cseter (20.), Ladislav Sikorcin (50., kettős emberelőnyben), Nagy Nilan (56.), Erik Caladi (57.)