Hosszabbításban kapott ki a Ferencváros

FTCA Ferencváros hosszabbítás után kikapott a vendég Csíkszeredától a jégkorong MOL Liga hétfői játéknapján.

A nemrég elhunyt Kósa Endre emlékére gyászszünettel kezdődött a mérkőzés. A hazai kapuban Budai kezdett, míg a vendégeknél nem is volt kérdés, hogy az előző napon parádés shutoutot jegyző Peksára számít a vezetőedző. A találkozó eleje a hazaiaknak jött ki jobban, két helyzet két gól volt a mérleg, előbbi a kanadai csatár Tendler nevéhez fűződik, a második találatot Manninen szerezte.

A folytatásban kiállítások tarkították a mérkőzést, a második harmadra 25 másodpercnyi kettős HSC fór húzódott át, de a Fradi végül kivédekezte a hátrányt, majd tovább növelte az eredménybeli különbséget. Erdélyi szerzett korongot, Dubek elé tálalt, aki kilőtte a felsősarkot. A mérkőzés második felébe lépve fordult a kocka is, a Csíkszereda két gyors góllal visszajött a meccsbe. Előbb Mihály maradt egyedül Budai kapuja előtt, majd Antal lőtt egy lecsorgó korongot a hálóba.

A harmadik harmadban több helyzet adódott a Fradi előtt mégis egy távoli lövésből a vendégek hozták döntetlenre a meccset, Tambijevs talált be egy középről ellőtt koronggal az 53. percben.

A dudaszóig nem jutottak dűlőre a felek, így jöhetett a hosszabbítás, ahol előbb a Fradi játszott előnyben, de nem élt a lehetőséggel, a Csíkszereda viszont Rafaj kettőperces kiállítását 10 másodperc alatt kihasználta. Ismét Tambijevs volt eredményes.

Greg Lindqvist, FTC: „Az első harmad jó volt, volt erőnk. A második harmadban meccsben voltunk, két elkerülhető gólt kaptunk, a harmadik harmadban pedig ismét mi játszottunk jobban annak ellenére hogy elfáradtunk a végére. Mi nem éltünk a hosszabításban az előnyünkkel, a HSC 10 másodperc alatt kihasználta a sajátját. Hazai pályán 3-0-ról nem lehetne kikapni.”

MOL Liga:

Fehérvár AV19-Corona Brasov (román) 4-2 (0-1, 2-1, 2-0)
Gól: Mitchell Holberg (29., kettős emberelőnyben, 55.), Kocsis Ferenc (30., emberelőnyben), Arany Máté Dániel (54.), ill. Molnár Zsolt (15., emberelőnyben, 37.)

Ferencváros-HSC Csíkszereda (román) 3-4 (2-0, 1-2, 0-1, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Jereme Tendler (4., ee.), Joona Manninen (7.), Vladimir Dubek (23.), ill. Mihály Ede (32.), Antal Zsombor (35.), Kirils Tambijevs (53., 63., emberelőnyben)

1. DVTK Jegesmedvék            20 15   3   1   1  97-53  52 pont
2. MAC Budapest                21 12   2   3   4  85-55  43
3. Fehérvár AV19               22 13   1   2   6  83-61  43
4. Debrecen                    21  9   3   3   6  68-64  36
5. UTE                         20  7   4   –   9  59-56  29
6. HSC Csíkszereda             21  5   3   3  10  64-82  24
7. Dunaújvárosi Acélbikák      19  6   1   2  10  53-64  22
8. Ferencváros                 22  5   1   4  12  65-92  21