Hosszabbításban nyert a Ferencváros és az Újpest is

A Ferencváros után az Újpest csapata is hosszabbítás után győzött hazai pályán a jégkorong Erste Liga alapszakaszának hétfői játéknapján.

Két, a dobogóért harcoló csapat találkozott Pesterzsébeten. A Fradinál Peter Sevela, Preston Shupe, Roczanov Dezső és a csapatkapitány Rafaj Attila sem léphetett jégre sérülés miatt. A zöld-fehérek tanultak a dunaújvárosi vereségből, és már 12 másodperc után megszerezték a vezetést: Jereme Tendler élesen lőtte be a korongot, a lecsúszott próbálkozás a kapu felé ment, és a vendégek kapusáról, Onodi Ottóról bepattant. A gól után is lendületben maradtak a hazaiak, akik Vjacseszlav Bjelov szabálytalansága után megítélt emberelőnyt 13 másodperc alatt gólra váltották, Virág Tamás révén. Magára talált a Csíkszereda is, és a 17. percben Bjelov szépített.

A második játékrész elején a Fradi kivédekezett egy áthúzódó kiállítást, majd ismét magához ragadta a kezdeményezést, és Kovács Viktor gólja után újra kettővel vezetett. A Sportklub vezetőedzője, Leo Gudas lecserélte kapusát, a 15 lövésből három gólt kapó Onodi helyett Ruczuj folytatta, aki remek védésekkel mutatkozott be. A Csíkszereda bő másfél percet kettős emberelőnyben támadhatott, de az FTC kibírta a nyomást. Ami nem jött össze előnyben, az sikerült emberhátrányban: 30. percben egy kontrából Radim Valchar csökkentette a különbséget. A folytatás is izgalmasan alakult: a 37. percben Peter Fabus az egyenlítő gólt is megszerezte, de a Fradi 40 másodperccel később újra vezetett, ugyanis Henrich Jaborník betalált.

A záró harmadban főleg a Csíkszereda irányított, de a hazaiak kapusa, Pleszkán József jól teljesített. Az 56. percben azonban már ő is kevés volt, három bravúr után Andrej Taratukhin próbálkozását nem tudta védeni. A hátralévő percekben már nem esett gól, így következhetett a hosszabbítás.

A ráadást megnyomta a Fradi, és bár a Csíkszeredának is volt helyzete, a 63. percben Könczei Áron megszerezte a győztes találatot a zöld-fehéreknek. A Sportklub három győztes meccs után kapott ki, ám így is maradt dobogós.

Greg Lindqvist, Ferencváros: „Nagyszerűen indult a meccs, de egy korongvesztés után a Csíkszereda szépíteni tudott. A folytatásban mi kontrolláltuk a játékot, aztán a harmadik harmadban az ellenfél átvette az irányítást. Szoros meccs volt, bármelyik csapat nyerhetett volna. Örülhetünk a két pontnak, fontos volt a győzelem.”

Leo Gudas, Csíkszereda: „Rosszul kezdtük a találkozót. Folyamatosan futottunk az eredmény után, de kemény munkával vissza tudtunk jönni. A végén volt lehetőségünk arra is, hogy megszerezzük a győzelmet. Ilyen a hoki.”

A Corona Brasov elleni mérkőzés rendes játékidejében a kapusok remek teljesítménye miatt egyetlen gól sem született, majd a hosszabbítás negyedik percében Sikorcin Ladislav találata döntötte el a találkozót az UTE javára.

Erste Liga:

Ferencvárosi TC-SC Csíkszereda (román) 5-4 (2-1, 2-2, 0-1, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Jereme Tendler (1.), Virág Tamás (6., emberelőnyben), Kovács Viktor László (23.), Henrich Jabornik (38.), Könczei Áron (63.), ill. Vjacseszlav Bjelov (17.), Radim Valchar (30., emberhátrányban), Peter Fabus (37.), Andrej Taratuhin (56.)

Újpesti TE-ASC Corona Brasov (román) 1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Ladislav Sikorcin (64.)

1. DVTK Jegesmedvék 16 13 1 1 1 67-28 42 pont
2. MAC Budapest 18 13 – – 5 77-44 39
3. SC Csíkszereda 19 10 1 1 7 66-57 33
4. Ferencvárosi TC 18 9 2 – 7 68-56 31
5. Újpesti TE 18 9 2 – 7 50-45 31
6. Dunaújvárosi Acélbikák 17 9 – – 8 50-46 27
7. ASC Corona Brasov 19 6 1 4 8 51-54 24