Hosszabbításban nyert a MAC Budapest

Bodó Christopher lő kapura

A MAC Budapest került ki győztesen a Fehérvár AV19 ellen az újoncok kedd esti fővárosi csatájából a jégkorong MOL Ligában.

A MAC–Fehérvár mérkőzés első harmada nem hozott gólt, a másodikban Bodó Christopher szerzett vezetést a vendégeknek, ám negyven másodperccel a dudaszó előtt Niko Saarenpaa egalizált. A harmadik harmad rögtön gólt hozott – Jeffrey Hayes révén fordított a MAC –, ám a Fehérvárnak erre még volt válasza. A hosszabbításból 4:59 telt el, amikor Hayes megszerezte második gólját – ezzel pedig csapatának a győzelmet.

Majoross Gergely, MAC: „Két vereség után az volt a legfontosabb, hogy nyerjünk, ezért nem úgy éljük meg a helyzetet, hogy elveszítettünk egy pontot. Nem vagyunk abban a helyzetben, hogy válogathassunk a győzelmek fajtái között, úgyhogy ennek is nagyon örülünk. Ugyanakkor ennél többre vagyunk képesek, és jobban kell játszanunk ahhoz, hogy elérjünk oda, ahova szeretnénk.”

Tyler Dietrich, Fehérvár: Hasonló mérkőzés volt, mint amilyet megnyertünk itt a múlt héten. A MAC gyors, végig fölényben volt, a rendes játékidőben is nyerhetett volna, de csak szereztünk egy pontot.”

MOL Liga:

MAC Budapest-Fehérvár AV19 3-2 (0-0, 1-1, 1-1, 1-0), hosszabbítás után
Gól: Niko Saarenpaa (40.), Jeffrey Hayes (41., 65.), ill. Hegyi Ádám (55.), Bodó Christopher (29., emberelőnyben)

Debrecen-Corona Brasov (román) 8-3 (2-0, 3-1, 3-2)
Gól: Berta Ákos (4., 49.), Kasper Emanuelsson (12., kettős emberelőnyben), Wéber Zsolt (22.), Dancsfalvi Norbert (39.), Danil Kaskov (39., 46.), Garrett Milan (52.), ill. Sprencz István (26.), Balázs Zsombor (50.), Bíró Gergő (55., emberhátrányban)

1.  DVTK Jegesmedvék            10  8   1   1   –  43-22  27 pont
2.  Debrecen                    10  6   2   1   1  38-21  23
3.  MAC Budapest                10  6   1   1   2  36-23  21
4.  Fehérvár AV19               10  4   1   2   3  35-32  16
5.  Ferencváros                  9  3   –   2   4  26-30  11
6.  UTE                          9  2   2   –   5  19-25  10
7.  Dunaújvárosi Acélbikák       8  2   1   –   5  20-28   8
8.  Corona Brasov                8  2   1   –   5  26-37   8