Hosszabbításban nyert a Miskolc, előnyben a Dab.Docler is

Dab.Docler_Nove Zamky_440Az alapszakaszgyőztes Miskolci Jegesmedvék csapata hosszabbításban 3-2-re legyőzte a vendég Corona Brasov együttesét a jégkorong MOL Liga elődöntőjének első, keddi felvonásán, így előnybe került.

A 15. percben Obsut összeszedett 2 plusz 10 perc fegyelmit, majd O’Donnellkerült a „szégyenpadra” és ebből már baj lett: Saluga közelről vágta a kapuba a mérkőzés első találatát (0-1). Az első szünet előtt Virágnakk öszönhették a miskolciak, hogy nem kellett kétgólos hátránnyal levonulniuk az öltözőbe.

A 32. percben megint emberfórba kerültek Beczéékazonban ebből sem tudták összehozni az egyenlítést. Színtelen volt a hazai gárda, melynek tagjai a szólók utáni ziccereket is elszórakozták, vagy éppen Polc a helyén volt. Már csak 37 másodperc volt hátra a harmadból, amikor Dudás lapos lövése akadt be a bal sarokba (1-1).

Az utolsó felvonásban a portások adtak számot tudásukról. Jót jelentett, hogy a játék többnyire a vendégek harmadában zajlott, mégis jött a derült égből a villámcsapás: 46 perc 46 másodpercnél Mihály Á. bekanalazta a romániai alakulat második gólját (1-2).

Az utolsó percben jött a szokásos koreográfia: időkérés, kapuslehívás, hat mezőnyjátékos, öt ellen. A vendégek közül Zsók az üres kapu helyett a kapuvasat találták el, majd a túloldalon a szemfüles Boyle egyenlített (2-2), így a sírból másztak ki a hazaiak.

A rendes játékidő letelte után 15 perc szünet következett, majd szabályok szerint egy újabb „harmad”, egészen addig, amíg gól nem születik, és mindez csapatonként 4-4 mezőnyjátékossal. A ki tudja meddig tartó ráadás elején Polcnak volt több dolga, a hazaiak szépen próbálgatták a szakítószilárdságát, egészen addig, amíg a 65:61-nél be nem szakadt. Ekkor Gőz átadása után Dansereau középen előbb Polcot döntötte el egy lövőcsellel, aztán pedig a meccset is, miután a kapuba emelt (3-2).

A két együttes szerdán 18 órától ismét Miskolcon játssza az elődöntő második mérkőzését.

Majoross Gergely: – A meccs elején érződött, hogy két hete nem játszottunk tétmérkőzést, ezért elég nehezen lendültünk bele. A második harmadtól kezdtünk igazából játszani és mentálisan is erősek voltunk. Nagyon fontos győzelmet arattunk.

Jerry Björn Andersson: – Jó idegenbeli meccset játszottunk. Kár, hogy az utolsó percben a kapuvasat találtuk el. Ha bement volna a korong, megnyerjük a meccset…

MOL Liga, elődöntő, 1. mérkőzés:

Miskolci Jegesmedvék-Corona Brasov (román) 3-2 (0-1, 1-0, 1-1, 1-0)
Gól: Jesse Ray Dudas (40.), Matthew Boyle (60.), Keegan Dansereau (66.), illetve Saluga (19., emberelőnyben), Mihály Árpád (47.)

A magyar bajnok Dab.Docler hazai pályán 3-2-re legyőzte a címvédő Nové Zámky csapatát a jégkorong MOL Liga elődöntőjének első, keddi felvonásán, így előnybe került.

A Dab.Docler keményen beleállt a meccsbe, folyamatos nyomás alatt tartotta a vendégeket, mely igen hamar eredményre vezetett: a 38. másodpercben Pavuk erőszakos korongszerzése után Croteau passzolt a kapu elé érkező Somogyihoz, aki közelről nem is hibázta el a ziccert (1-0). A folytatásban is maradt a dunaújvárosi fölény, ám a játékrész derekához érve valamelyest kiegyenlítődtek az erőviszonyok, s bizony Kalnins kapusnak is egyre több alkalommal kellett játékba avatkoznia.

A 18. percben előbb Pozsgai, majd Gröschl ült ki a büntetőpadra, s az Érsekújvár van olyan jó csapat, hogy éljen a kettős emberelőny adta eséllyel: a negyeddöntő utolsó meccsén jogosulatlanul szereplő Marek Uram tálalt Dubec elé, aki laposan a hálóba lőtt, így egállal vonultak pihenőre a csapatok (1-1).

A második felvonást újra erősebben kezdték az Acélbikák, Galanisz és Nagy Richárd is gólt szerezhetett volna, ám előbbi az üres kapu mellé vezette a korongot, míg utóbbi próbálkozását Cikanek védte hatalmas bravúrral.

A 33. percben Azari szerzett korongot saját harmada előtt, pontosan indította Galaniszt, aki remekül játszotta le Szappanossal a 2-1-es megugrást, így újra a mieink örülhettek a vezetésnek (2-1). A gól után még egy komoly Kalnins-védést jegyezhettünk fel, valamint komoly dunaújvárosi mezőnyfölényt, de ahhoz, hogy tovább növelje előnyét kellett Durco kapitális hibája is. A szlovákok rutinos bekkje pár másodperccel a harmad vége előtt elajándékozta a pakkot, a mieink szerencséjére pont Peterdinek, aki nem hibázta el a szólók, s Cikanek mellett a kapu jobb oldalába küldte a pakkot (3-1).

Az utolsó percben kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre Lubomir Hurtaj, s húzása legalább annyira be is jött, hogy 14 másodperccel a meccs vége előtt Caladi közelről szépített (3-2), de tovább már nem jutott a vendégcsapat.

Dab.Docler-Nové Zámky (szlovák) 3-2 (1-1, 2-0, 0-1)
Gól: Somogyi Balázs (1.), Szappanos Dávid (33.), Peterdi Imre (40.), illetve Dubec (19., kettős emberelőnyben), Caladi (60.)

Forrás: Boon.hu/Dunaujvaros.com