Hosszabbításos dunaújvárosi siker

DAB_FTCA házigazda Dunaújváros hazai pályán hosszabbításban győzte le a Ferencvárost a jégkorong MOL Liga hétfői játéknapján.

Kulcsemberei hiányában is elszántan vágott neki az igen jó formában lévő Ferencváros ellen a DAB együttese a hétfő esti csatának, melyen mindkét csapat visszafogott lendülettel kezdett. A megfontolt kezdés nem a véletlen műve volt, hiszen mind a hazai, mind a fővárosi gárdának nagy szüksége volt a bajnoki pontokra.

A 4. percben Borbás buliból hátratett korongját a negyedik percben Hüffner Adrián vágta Sevela kapujába (1-0). Két perccel később Tendler vezette a zöld-fehérek legveszélyesebb akcióját, melynek a végén Duschek Dávid védett nagyot.  A 12. percben egy védelmi megingást követően egyenlített a Fradi, a Duschekről kipattant korongot elfelejtették eltakarítani a hazai védők, melyet Hardi Richárd kapásból vágott a kapuba (1-1).

A 17. percben négy a négy ellen játszottak a felek, amikor Stanislav Hudec gondolt egy merészet, aki távolról engedett el egy lövést, mely utat talált a korong mellé nyúló Sevela kapujába (2-1). Az utolsó percek hazai fölényt és egy életerős Ladygin lövést hoztak, de az állás már nem változott.

A második harmad derekán egy-egy kimaradt lehetőség után Hudec elől szedte össze nagy nehézségek után a pattogó pakkot Sevela. Egy cserével később Tendler húzott el a baloldali palánk mellett, aki lőni is tudott, így Duscheknek kellett védenie, aki pármásodperccel később a kapuvasnak biccenthetett oda, hiszen az hárította Kiss Ákos lövését. A sporik ezt az esetet visszanézve utólag gólnak ítélték meg az egykori újvárosi lövését, mely a televízió lassítása alapján nem volt benn, ezzel egyenlített a Ferencváros (2-2).

A 32. percben Cseter a támadóharmadban szabálytalankodott, így lett oda a kettős fór, azonban ezzel is tudott élni a hazai gárda, miután a Seveláról kipattanó korongot Mikola Ladygin tessékelte a kapuba (3-2). A hajrához közeledve rákapcsolt s fővárosi alakulat, több lehetőséget is kidolgoztak, melyre Azariék válasza érkezett, de gól abból sem született. Az utolsó percben Becze Tihamér vette észre, hogy nyitva az út a vendég védők között, aki ezen simán bekorcsolyázott a kapu elé, majd mattolta a Fradi kapusát (4-2).

Az 53. percben Kiss Ákos a kapu mögül kanyarodott a kapu mellé, aki saját kipattanóját csúsztatta a kapus korcsolyája és a kapuvas közötti szűk résen a ketrecbe (4-3). Az izgalmak ezzel fokozódtak, hiszen még szűk nyolc perc volt vissza a meccsből, ráadásul Heinrich Jabornik a vége előtt egy perccel egyenlített (4-4), ezzel kiharcolva a hosszabbítást. A meccset végül Hudec emberelőnyös találata döntötte el (5-4).

MOL Liga:

Dunaújvárosi Acélbikák – Ferencváros 5-4 (2-1, 2-1, 0-2, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Hüfner Adrián (4.), Stanislav Hudec (17., 63., emberelőnyben), Mikola Ladygin (32., emberelőnyben), Becze Tihamár (40.), ill. Hardi Richárd (12.), Kiss Ákos (27., 53.), Heinrich Jabornik (59.)

Debreceni HK – UTE 2-1 (0-0, 2-0, 0-1)
Gól: Martin Saluga (22.), Jesse Ray Dudas (38.), ill. Nemes Benjamin Zoltán (51., emberhátrányban)

Fehérvári Titánok – MAC Budapest 2-4 (1-0, 1-2, 0-2)
Gól: Devon Krogh (10.), Hamvai Szilárd (30.) ill. Nagy Gergő (22., 53.), Vokla Roland (35.), Sean Escobedo (50.)

1. DVTK Jegesmedvék            37 26   3   2   6 171- 80  86 pont
2. MAC Budapest                38 26   2   3   7 175- 86  85
3. UTE                         38 23   3   2  10 143- 98  77
4. Corona Brasov               39 18   6   1  14 136-117  67
5. Dunaújvárosi Acélbikák      37 17   3   4  13 139-117  61
6. Debrecen                    37 18   2   2  14 147-112  60
7. FTC                         38 13   –   6  19 130-161  45
8. Fehérvári Titánok           38  6   8   8  16 106-141  42