Hosszabbításos fehérvári siker Csehországban

Lóránt Péter

Lóránt Péter 23 ponttal és 10 lepatanóval dupla-duplázott

Az Alba Fehérvár hosszabbításban győzött a Pardubice otthonában szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa második csoportkörének ötödik fordulójában. Az Egis Körmend kikapott Minszkben.

A fehérváriak a második szakasz előző négy meccsét három győzelemmel és egy vereséggel hozták le, így az O jelű négyes élén álltak, a csehek viszont fordított mérleggel sereghajtók voltak. A két gárda decemberi összecsapását hazai pályán az Alba nyerte 84-78-ra.

A magyar NB I éllovasa a mérkőzés feléig kilencpontos hátrányba került (41-32), de aztán ezt fokozatosan ledolgozta, és közel állt ahhoz, hogy az alap játékidőben nyerjen, mivel 11 másodperccel a vége előtt két ponttal vezetett. A hazaiak azonban – akik a másodikak a cseh bajnokságban – két büntetőt értékesítve 83-83-ra alakították az állást. A hosszabbításban viszont már nem tudták feltartóztatni a székesfehérváriakat, akik negyedik győzelmükkel továbbra is vezetik a csoportjukat.

Az EK második csoportköréből a hat csoportgyőztes és a két legjobb második jut a nyolcaddöntőbe, amelynek másik nyolc csapata a Bajnokok Ligájából érkezik.

Férfi kosárlabda európa Kupa

2. csoportkör, O csoport, 5. forduló:

BK Pardubice – Alba Fehérvár 89-97 (25-21, 16-11, 20-28, 22-23, 6-14)
Pardubice:
J. Wall 20/16, D. Pandula 12/6, L. Autrey 9/3, L. Kotas 6/3, R. Necas 3. Csere: D. Burnett 22/6, K. Svrdlik 13,  Kohout 2, Skranc 2.
Alba Fehérvár: Taylor 6, Edwards 19/9, Shepard 12, Lóránt 23/3, Keller Á 8. Csere: Tóth P., 5/3 Burgess 10/3, Markovics 14/6, Keller I.
Legtöbb lepattanó: D. Burnett 9, ill. Lóránt Péter 10.
Legtöbb assziszt: L. Autrey 7, ill. B. Taylor 7.

Terry Allen és Justin Eugene Gray

Körmendi vereség Minszkben

A vasiak a második csoportszakaszban 3/1-es győzelmi mérleggel vezették az N jelű négyest, míg a fehérorosz gárda 1/3-mal a harmadik helyen állt a szerdai találkozó előtt. A két együttes körmendi összecsapását a hazaiak nyerték 90-74-re decemberben.

Gasper Potocnik vezetőedző csapatának ezúttal is volt esélye a győzelemre. Az első három negyedben szoros volt az állás, a negyedik szakasz elején azonban a fehéroroszok megléptek, és bár a Körmend két pontra visszazárkózott az utolsó perc elején, a maradék időben a hazaiak játszottak eredményesebben.

A magyar együttes öt mérkőzést követően nyolcpontos, és a csoport esti összecsapásának eredményétől függően az első vagy a második helyről várja majd az utolsó fordulót.

N csoport, 5. forduló:

Tsmoki-Minszk – Egis Körmend 91-84 (20-20, 24-23, 23-21, 24-20)
Minszk: N. Milosevic 19/6, D. Gagic 14, D. Joyce 13/6, A. Kudrautsau 13/6, A. Trastsinetski 8/6. Csere: A. Smianiuk 16/3, J. Gray 8/6.
Körmend: Lenzelle Smith 26/12, S. Gibbs 20/12, T. Allen 18, Ferencz Csaba 6/6, Horti 5. Csere: J. Loveridge 7/3, Csorvási 2.
Legtöbb lepattanó: N. Milosevic 9, ill. Allen és Smith 6-6.
Legtöbb assziszt: D. Joyce 17, ill. S. Gibbs 8.