Hosszú Katinka 400 vegyesen győzött, 200 háton a második helyen végzett

ironladyAz Arena Pro Swim versenysorozat második állomásának második napján Hosszú Katinka meggyőző fölénnyel nyert 400 vegyesen, majd 50 perccel később 200 háton a második helyen ért célba.

A bajai úszónő 400 vegyesen klasszikus rajt-cél győzelmet aratott. A mindössze 18 éves Becca Mann két és fél másodperces hátránnyal csapott célba. Mann korábban az amerikai olimpiai válogatón 10 km-es nyíltvízi számában lemaradt az olimpiáról, jelenleg 400 és 800 gyorson szeretné kivívni az olimpiai kvalifikációt.

Ötven perccel később Hosszú Katinka 200 háton vívott nagy csatát Kathleen Bakerrel és Missy Franklinnel. Végül a nagy hajrát nyitó Hosszú megverte az olimpiai címvédőt Franklint, ám Maya DiRado a surranó, 7-es pályáról megnyerte az A döntőt.

Kétszáz gyorson Katie Ledecky alaposan visszavágott Sarah Sjöströmnek, aki pénteken 100 gyorson győzött az amerikai lány előtt. A harmadik helyen Missy Franklin végzett. Figyelemre méltó, hogy a B döntőben győztes mindössze 15 éves, kanadai Taylor Ruck 1:58.74 perces ideje az A döntő 6. helyére lett volna jó.

Sjöström végül 50 gyorsan vigasztalódott, a svéd úszónő 14 századmásodpercet javított bronzérmet jelentő tavalyi világbajnoki eredményén.

A férfiaknál 50 gyorson az olimpiai bajnok Nathan Adrian nyert a brazil Bruno Fratus előtt. Ők ketten a kazanyi világbajnokságon a második és a harmadik helyen végeztek a francia Florent Manaudou mögött.

Kétszáz gyorson a francia Jeremy Stravius fél másodpercet vert a 19 éves Townley Haasra. A harmadik helyen a szintén francia Jordan Pothain ért célba Michael Phelps előtt.

Kétszáz háton a kaliforniai Ryan Murphy 1:56 percen belüli idővel nyert, a második helyen az olimpiára már szerb színekben készülő Arkagyij Vjatcsanyin csapott célba.

Négyszáz vegyesen a 31 éves Ryan Lochte két másodpercet vert a tíz évvel fiatalabb Chase Kaliszra. Bár Lochte 4:12.66 perces ideje a londoni olimpiai fináléban – ahol nyert – csak a 7. helyre lett volna elég, mégis a SwimMAC Carolina úszója 2013. májusa óta nem ért el ilyen jó eredményt.