Hosszú Katinka bronzérmes 200 méter pillangón

Hosszú Katinka

MTI Fotó: Kovács Anikó

A vizes világbajnokság csütörtök esti programjában Cseh László 200 vegyesen az 5. helyen ért célba. A nőknél 200 pillangón Hosszú Katinka bronzérmes, míg Jakabos Zsuzsanna az 5. helyet szerezte meg. Gyurta Dániel 200 mellen a legjobb idővel jutott a döntőbe.
A 200 méter vegyes győztese 2:05.59 perces eredménnyel csapott célba. A szám másik magyar résztvevője, Jakabos Zsuzsanna 2:06.58-cal ötödik lett.

Hosszú nagyon erősen kezdett, az elejétől megpróbálta tartani a lépést a kínai Liu Ci-kövel és a spanyol Mireia Belmonte Garcíával. Végig szorosan mögöttük haladt, egészen a hajráig bírta a tempót, az utolsó métereken azonban legnagyobb riválisai kicsit elléptek tőle, de pozícióját meg tudta őrizni.

“Nagyon örülök a dobogónak, mindent kiadtam magamból. Próbáltam százig könnyedén, de gyorsan úszni, s a végét megnyomni. – nyilatkozott Hosszú Katinka– Az utolsó pár méteren már azt hittem, sosem érem el a falat, úgy éreztem, mintha állnék. Ez küzdés volt a javából, három éve nem úsztam 2:07 percen belül.”

Jakabos Zsuzsanna a mezőny második felében tempózott, a fordulóknál hetedik, majd kétszer hatodik volt, az utolsó hosszon pedig még egy helyet előrelépett.
 ”Örülök ennek az ötödik helynek, ez életem legjobbja. – mondta. – A többiek olyan időket mentek, amilyeneket én biztosan nem tudtam volna, úgyhogy nem lehetek csalódott, amiért nem végeztem még előrébb.”

A rendkívül szoros versenyben kínai győzelem született.

Cseh Laci kissé el volt kenődve a verseny után. “Azt nem mondom, hogy rossz úszás volt, nem éreztem annak, de a többiek ma ennyivel jobbak voltak, belőlem hiányzott az igazi dinamizmus. Egész évben hiányzott valami plusz, ami korábban megvolt. Ezt éreztem is, próbáltam dolgozni rajta, de nem lett meg az eredménye. Nem hinném, hogy az edzettségi állapotom rossz, a bemelegítésnél is olyanokat mentem, hogy az alapján simán dobogón kellett volna állnom. Az elmúlt években akadt néhány balul sikerült verseny, amelyeknek az emléke szépen beleivódott a lelkembe, azt hiszem, emiatt történt most az, ami. Kell egy hosszabb pihenő, aztán elkezdem újjáépíteni magam. Egyáltalán nem akarom abbahagyni, csak meg kell szabadulnom bizonyos beidegződésektől.”

A nők 200 méteres mellúszásának elődöntőjében a dán Rikke Möller Pedersen 48 századmásodperccel megjavította Rebecca Soni egy évvel ezelőtt az olimpián úszott világcsúcsát, az új rekord: 2:19.11 perc.