Hosszú Katinka egy újabb ezüst- és egy bronzéremmel zárta a vébét

competes in the                           heats on day three of the 12th FINA World Swimming Championships (25m) at the Hamad Aquatic Centre on December 6, 2014 in Doha, QatarHosszú Katinka második lett a 200 méter gyors vasárnapi döntőjében, ezzel négy arany, két ezüst és egy bronz után nyolcadik érmét is megszerezte az úszók dohai rövidpályás világbajnokságán.

Ideje 1:51.18 perc, amely országos csúcs, és egyetlen századdal gyengébb az eddigi világrekordnál, amelyet megdöntött a Hosszú Katinka előtt világbajnokként célba csapó svéd Sarah Sjöström (1:50.78 p). A magyar versenyző mostanáig élő csúcsa 1:51.41 perc volt, és idén nyáron, augusztus 27-én éppen Dohában, a rövidpályás világkupa-sorozat katari állomásán úszta.

Hosszú Katinka parádésan kezdett, ötvennél, száznál és százötven méternél is az élen haladt, Sjöström azonban még újítani tudott, befogta, majd meg is előzte őt. A magyar versenyző így nyolc éremmel (4, 3, 1) fejezte be dohai szereplését, és a világbajnokságnak legeredményesebb női résztvevője lett.

„Hihetetlenül boldog vagyok, hogy végül nyolc éremmel zártam! Egyéni csúcsot úsztam kétszázon, nem nyertem ugyan, ám emiatt nem vagyok bánatos. Sarah ma nagyon jó volt, gratulálok neki” – összegzett Hosszú Katinka a magyar szövetség Facebook-oldalán.
Hozzáfűzte, hogy talán az utolsó fordulónál a kelleténél hamarabb jött föl a víz alól.
„Nem delfineztem annyit, mint amennyit kellett volna, de nagyon nem emlékszem az egészre. Mentem, ahogy tudtam, különösebben fáradtnak sem éreztem magam – ellentétben délelőttel -, ez ma ezüsthöz volt elég” – mondta.
„Nagyon-nagyon jól sikerült ez az év, bár sokan gondolták azt, hogy 2013-at nem lehet felülmúlni. Nos nem tudom, hogy melyik volt a jobb, de azt kívánom magamnak, hogy a következő kettő is legyen ilyen jó, és akkor maximálisan elégedett leszek!” – közölte.

A döntő másik magyarja, Verrasztó Evelyn a nyolcadik helyen végzett 1:55.07-tel.
Verrasztó Evelyn így látta döntős szereplését:
„Leúsztam, mivel én is kezdek beteg lenni, ennél jobbat aligha várhattam magamtól. Ez a verseny azért volt fontos, mert végre megint döntőket úsztam egy világbajnokságon, négyből négyet, ami jelzi, az új út, amin elindultam, jó. Biztos vagyok benne, hogy még jobb lesz a folytatás.”

Rövidpályás úszó világbajnokság, Doha:

200 m gyors, nők:

1. Sarah Sjöström (svéd) 1:50.78 perc – új világcsúcs (régi: 1:51.18, Federica Pellegrini, olasz – 2009. 12. 13, Isztambul)
2. Hosszú Katinka 1:51.18
3. Femke Heemskerk (holland) 1:51.69

8. Verrasztó Evelyn 1:55.07

Hosszú Katinka bronzérmes 50 méter háton

Hosszú Katinka 25.96 másodperces magyar csúccsal harmadik lett az 50 méter hát vasárnapi döntőjében. A katari vb egyik legeredményesebb versenyzője az úszásnem legrövidebb távján saját korábbi országos rekordját javította meg. A régi csúcs 26.10 másodperc volt, amelyet idén augusztus 31-én állított fel a világkupa-sorozat dubaji állomásán.

A 25 esztendős Hosszú Katinka 25 méteres medencében pályafutása 12. vb-érmét nyerte, a rövidpályás világbajnokságok történetében pedig a 25. magyar medál megszerzése fűződik a nevéhez.
„Tök jó az ötven, azt sem érzem, hogy úsztam – nyilatkozta lelkendezve a magyar szövetség Facebook-oldalán. – Beérés után majdnem ráfordultam egy újabb hosszra, annyira hozzászoktam a százas-kétszázas számokhoz. Amúgy szerintem elég jól ment, a forduló nagyon sokat számított, ott hoztam igazán a többieken. Nagyon boldog vagyok, ötvenen vb-érmet nyerni az szerintem nagyon király!”

50 m hát, nők:

1. Etienne Medeiros (brazil) 26.67 másodperc – új világcsúcs (régi: 25.70, Sanja Jovanovic, horvát – 2009. 12. 12., Isztambul)
2. Emily Seebohm (ausztrál) 25.83
3. Hosszú Katinka 25.96

Gyurta Gergely 11. lett 1500 méter gyorson

Gyurta Gergely a kiemelt futamban hetedik, összesítésben pedig 11. lett 1500 méter gyorson vasárnap az úszók dohai rövidpályás világbajnokságán.

Gyurta az úgynevezett gyors futamban – gyakorlatilag a döntőben – jól kezdett, egy darabig a negyedik helyen úszott, utána azonban egyre hátrébb került, ötszáznál ötödik, ezer méternél pedig már csak hetedik volt, és maradt is ezen a helyen. Ideje – 14:42.39 perc – az összesítésben a 11. helyhez volt elég. A szám másik magyar résztvevője, Dudás Dániel 14:53.36-ta a teljes rangsorban a 22. lett.