Hosszú Katinka és Cseh László is versenycsúccsal nyert Luxembourgban

Hannah Miley, Hosszú Katinka és Cseh László. Fotó: euromeet.lu

Hosszú Katinka és Cseh László is versenycsúccsal győzött a luxembourgi nemzetközi pénzdíjas úszóverseny pénteki nyitónapján 400 méteres vegyesen.

Hosszú Katinka 4:34.33 perc alatt ért célba, s hatalmas fölénnyel végzett az élen, merthogy a brit Hannah Miley-nál bő hat, a bronzérmet kiérdemlő Jakabos Zsuzsannánál pedig hét másodperccel volt gyorsabb. Katinka több, mint 3 másodperccel javította meg két évvel ezelőtti versenycsúcsát (4:37.93)

Jakabos 200 pillangón is a 3. helyen végzett a spanyol Ignacio és a német Hentke mögött. Ebben a számban Hosszú Katinka a 7. helyen végzett. A Jakabost megelőző két úszőnő ráadásul a magyar versenyző tavalyi versenycsúcsát (2:10.08) is egyaránt megdöntötte.

Hosszú még egy számban volt érdekelt az első nap, 800 méter gyorson 8:37.59 perccel harmadik lett. Ebben a számban a győztes Mireia Belmonte döntötte meg Hosszú Katinka két évvel ezelőtti versenycsúcsát.

Maria Vilas, Mireia Belmonte és Hosszú Katinka. Fotó: euromeet.lu

A szintén a hosszabbik vegyesszámban diadalmaskodó Cseh László 4:17.41 perccel, ugyancsak magabiztosan nyert a háromnapos viadal nyitányán. Az Egri Úszó Klub versenyzője 200 pillangón 2 percen belüli idővel nyert a görög Drimonakosz előtt.