Hosszú Katinka közel járt Európa-csúcsához

IronLAdyHosszú Katinka győzött, s alig 86 századmásodperccel maradt el Európa-csúcsától (4:29.89 p) 400 méter vegyesen a Mare Nostrum elnevezésű nemzetközi úszóverseny-sorozat spanyolországi állomásának első napján.

A Barcelonában zajló eseményen Hosszú Katinka 400 vegyesen 4:30.75 perces idővel nyert, a teljes mezőnyt hatalmas fölénnyel utasítva maga mögé. A Vasas világ- és Európa-bajnoka a szombati nyitányon egy ezüstérmet is kiérdemelt, miután másodikként csapott célba 200 méter gyorson (1:58.23 p), a 100 méteres hátúszás döntőjében pedig hetedik lett (1:02.11 p).

Vasárnap a Vasas világ- és Európa-bajnoka először a 200 méter hát fináléjában diadalmaskodott (2:08.18 perc), majd 200 méter vegyesen nyert (2:10.26). Sűrű programja keretében rajthoz állt a 200 méter pillangó délelőtti selejtezőjében is, ahonnan a negyedik idővel (2:12.65) jutott tovább, de a döntőben már nem indult el, míg befejező számában, 400 méter gyorson már csak „levezetett”, mert utolsóként – a nyolcadik helyen – ért célba (4:23.56).