Ibrahimovic mesterhármasa

Ashley Young, Zlatan Ibrahimovic és Paul Pogba. Fotó: skysports

A Manchester United csütörtök este 3-0-ás győzelmet aratott a vendég St. Étienne ellen a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjében, így megnyugtató előnyből várhatja a franciaországi visszavágót.

José Mourinho menedzser a mérkőzés előtt az MU TV-nek úgy nyilatkozott, hogy csak a győzelem elfogadható számára, hiszen mindenképpen előnnyel akarnak utazni a visszavágóra.

Az összecsapást megelőző sajtótájékoztatón derült ki, hogy a közelmúltban nagyszerű formában futballozó Henrikh Mkhitaryan nem léphet pályára a Manchester Unitedben. Hiányát azonban nem igazán érezték meg a hazaiak, és már viszonylag korán, a 15. percben megszerezték a vezetést. Zlatan Ibrahimovic végzett el szabadrúgást a tizenhatosról, a labda megpattant egy védőn, majd a hálóban kötött ki (1-0).

A 35. percig csak United-helyzeteket láthattunk, Juan Mata például két gólszerzési lehetőséget is elszalasztott, előbb Stephane Ruffie védte a lövését, aztán az ötösről a kapu mellé talált. A félidő vége felé már a francia együttes játékosai is eljutottak az ellenfél kapujához, a 40. percben Kevin Monnet-Paquet lövését védte nagy bravúrral Sergio Romero.

Ibrahimovic kis híján a második játékrészt is góllal kezdte, a 49. percben azonban les miatt érvénytelenítették a találatát. Abban, hogy a St. Etienne nem kapott rövid időn belül újabb gólokat, nagy szerepe volt a remekül védő Romerónak.

A 75. percben már ő sem segíthetett, Ibrahimovic egy kipattanóból megszerezte saját maga és csapata második találatát (2-0).  Nem ért véget az Ibra-show, hiszen Kevin Theophile-Catherine a 87. percben buta szabálytalanságot követett el a tizenhatoson belül, az MU csatára pedig megszerezte harmadik gólját (3-0).

Zlatan Ibrahimovic legutóbb még a Paris Saint-Germain színeiben tavaly áprilisban szerzett mesterhármast a Nizza ellen. A nemzetközi kupaporondon 2014-ben duplázott a Bayer Leverkusen otthonában, míg 2013. október 23-án Brüsszelben az Anderlecht ellen négy akciógólt szerzett.

[Customads id=646335]

Csütörtökön a Villarreal otthonában az El Madrigalban Edin Dzeko 25 percen belül szerzett mesterhármast, az AS Roma 4-0-ra nyert idegenben.

Folytatta remek sorozatát Alexandre Lacazette, az Olimpique Lyon csatára a francia elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban eddig 20 gólt szerzett, míg ősszel a Bajnokok Ligájában győztes gólt szerzett Zágrábban csütörtökön pedig duplázott Alkmaarban.

Európa Liga, a legjobb 16 közé jutásért, 1. mérkőzések:

Manchester United (angol) – St. Étienne (francia) 3-0 (1-0)
Gól: Zlatan Ibrahimovic (15., 75., 88., 11-es)

PAOK (görög) – Schalke 04 (német) 0-3 (0-1)
Gól: Burgstaller (27.), M. Meyer (82.), Huntelaar (90.)

Hapoel Beer-Sheva (izraeli) – Besiktas (török) 1-3 (1-1)
Gól: E. Barda (44.), ill. William (42., öngól), C. Tosun (60.), Hutchinson (90.)

Villarreal (spanyol) – AS Roma (olasz) 0-4 (0-1)
Gól: Emerson (32.), Edin Dzeko (65., 79., 86.)

Anderlecht (belga) – Zenit (orosz) 2-0 (2-0)
Gól: Frank Acheampong (5., 31.)

Legia Warszawa (lengyel) – Ajax Amsterdam (holland) 0-0

Athletic Bilbao (spanyol) – APOEL (ciprusi) 3-2 (1-1)
Gól: G. Merkis (38., öngól), Aduriz (61.), Inaki Williams (72.), ill. G. Efrem (36.)

AZ Alkmaar (holland) – Olympique Lyon (francia) 1-4 (0-2)
Gól: Jahanbakhsh (68., 11-es), ill. Tousart (26.), Alexandre Lacazette (45., 57.), J. Ferri (90.)

Borussia Mönchengladbach (német) – Fiorentina (olasz) 0-1 (0-1)
Gól: F. Bernardeshci (44.)

Rosztov (orosz) – Sparta Praha (cseh) 4-0 (3-0)
Gól: M. Mevlja (15.), D. Poloz (37.), C. Noboa (40.), A. Azmoun (68.)

Gent (belga) – Tottenham Hotspur (angol) 1-0 (0-0)
Gól: J. Perbet (59.)

Olimpiakosz (görög) – Osmanlispor (török) 0-0

Celta Vigo (spanyol) – Sahtar Donyeck (ukrán) 0-1 (0-1)