Idegenben harcolta ki a továbbjutást a Debrecen

A Debrecen 3-2-re győzött a másodosztályú Dorog vendégeként a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjének szerdai visszavágóján, így idegenben szerzett több góljának köszönhetően továbbjutott.

A debreceni Tisza Tibor (b), valamint a dorogi Nagyházi Dávid (j2) és Bora György (j) a dorogi Buzánszky Jenő Stadionban. MTI Fotó: Illyés Tibor

Egygólos hátránnyal várta a DVSC a Dorog elleni Magyar Kupa nyolcaddöntő visszavágóját, miután a debreceni mérkőzésen 2-1-es vereséget szenvedett.

Herczeg András több olyan játékosnak is lehetőséget adott, akik a bajnokikon ritkábban lépnek pályára. Sérülés miatt Justin Mengolóra és Bényei Balázsra nem számíthatott a szakmai stáb, bemutatkozott ugyanakkor a Loki színeiben az új kapus, Tomas Kosicky.

A 15. percben Sós Bence vette be Vajda Dániel kapuját. A középpályást Ioan Filip indította, majd 14 méterről a hálóba emelt (0-1). Ezzel azonban még a Dorog állt továbbjutásra idegenben lőtt több góllal, tehát újabb Loki-találatra volt szükség…

Az 58.percben Barna Szabolcs bal oldalról a hosszúra ívelt, Sós Bence pedig a jobbösszekötő helyéről a hálóba továbbított (0-2). Nyolc minutummal később gólt szereztek a hazaiak is: egy bal oldali szöglet után Bora 10 méterről lőtt a kapuba (1-2).

Felpörgött a mérkőzés, nagyobb lett az iram, mindkét oldalon akadt egy-egy nagyobb helyzet. A 84. percben Kinyik Ákos bal oldalon, az alapvonal közeléből tudott a hosszúba lőni (1-3). Egy percre rá a Dorog is betalált, de a DVSC jutott a negyeddöntőbe 4-4-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.

A Diósgyőr kettős győzelemmel búcsúztatta az NB II-es Vác FC együttesét.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó:

Dorogi FC (II.)-Debreceni VSC 2-3 (0-1)
Gól: Bora György (66.), Mészáros Áron (84.), ill. Sós Bence (16., 57.), Kinyik Ákos (83.)

Továbbjutott: a Debrecen, 4-4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

Vác FC (II.)-Diósgyőri VTK 0-1 (0-1)
Gól: Diego Ignacio Vela (29.)

Továbbjutott: a Diósgyőr kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel.

Békéscsaba 1912 Előre (II.)-UFC Nagykanizsa (megyei I.) 1-0 (0-0)
Gól: Birtalan Botond (82.)

Továbbjutott: a Békéscsaba 1912 Előre, kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-ETO FC Győr (II.) 0-0

Továbbjutott: a Balmaz Kamilla Gyógyfürdő, 3-2-es összesítéssel.

Forrás: dvsc.hu/MLSZ/MTI