Idegenben nyert a Sahtar Donyeck és a Sevilla is

Iborra gólja. Fotó: marca.com

Remek helyzetből várhatja az Athletic Bilbao elleni jövő heti visszavágót a Sevilla együttese, miután a címvédő hátrányból fordítva 2-1-re győzött baszk riválisa otthonában.

Bilbaóban a gólnélküli első félidő után gyorsan vezetést szereztek a hazaiak. A 47. percben Muniain centerezett remekül jobbról, a labda pedig tökéletes volt Aduriznak, aki közelrő a hálóba bólintott (1-0).

Az 56. percben Muniain hatalmas hibáját követően Banega okosan pöccinetette vissza a labdát Kolodziejczak elé, a francia hátvéd pedig öt méterről a hálóba lőtt (1-1).

A 83. percben Gameiro ugratta ki a leshatáron kilépő Iborrát, aki hat méterről  akimozduló Herrerín mellett a kapuba pöckölte  a labdát (1-2).

A spanyol elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban a Sevilla utoljára 2009-ben tudott nyerni a Bilbao otthonában.

A Villarreal a kongói Cédric Bakambu duplájával nyert a Sparta Praha ellen. A Sparta Praha nagyon hamar hátrányba került a Villarreal otthonában, ráadásul egy hihetetlenül nagy kapusbakit követően. A csehek kapusa, David Bicik egy hazaadást Bakambuba lőtt, a csatárról pedig a hálóba pattant a labda. Igaz, a szünet előtt a vendégek Jakub Brabec góljával a Sparta egyenlített, de a fordulás után Bakambu ismét eredményes volt, így a Villarreal nyerte az összecsapást.

[Customads id=646335]

A Sahtar a Braga otthonába látogatott a negyeddöntő első meccsén. Az első félidő hajrájában ugyanis Jaroszlav Rakickij volt eredményes, majd a második játékrészben Facundo Ferreyra is betalált, így a a hajrában hiába szépítettek a hazaiak, donyeckiek előnyből várhatják a hazai visszavágót.

A játéknap talán legjobban várt meccsén, Jürgen Klopp korábbi sikereinek helyszínén Dortmundban vendégeskedett a Liverpoollal. Nos, a német mester a szünet előtt nagyon örülhetett, hiszen Divock Origi találatával a vörösök szereztek vezetést. A fordulás után aztán a hazaiak Mats Hummels fejesével egyenlítettek, így a visszavágót a Pool várhatja előnyösebb helyzetbő