Idegenben nyert az Anderlecht és a Genk is

A gambiai Omar Colley és a tanzániai Mbwana Samatta is gólt szerzett Gentben

Az Európa Liga nyolcaddöntőjében csak két belga csapat az RSC Anderlecht és az KRC Genk nyert idegenben. Pikáns módon a genkiek amúgy Belgiumban a KAA Gent otthonában nyertek.

Az Anderlecht Cipruson a román Niculae Stanciu egyetlen találatával nyert az APOEL ellen. A 23 éves középpályás az Európa Ligában ősszel az FSV Mainz ellen duplázott, alamint eredményes volt a Saint-Éteinne ellen is. Stanciu korábban még a Steaua Bucurestiben hét gólt ért el a Bajnokok Ligájában.

Gentben az ukrán Ruszlan Malinovszkij révén már a 21. percben vezetést szerzett az RC Genk, ám hat perccel később máris kiegyenlített Samuel Kalu (1-1).

A 33. percben Omar Colley, a 41. percben Mbwana Samatta végül a 45. percben a finn Jere Uronen is bevette a hazai kaput (1-4).

A 61. percben Kalifa Coulibaly szépített,  majd hét perccel később a hazaiaknál Jeremy Perbet hibázott büntetőt. Végül Samatta állította be a 2-5-ös végeredményt.

Papírfomra szerint erre mondjuk, hogy eldőlt a párharc, ám a hétközi Barcelona-PSG összecsapás tükrében soha se mondhatjuk, hogy nem lehetséges fordítani. A KAA Gent egy idegenbeli 4-0-ás vagy 5-1-es győzelemmel még továbbjuthat.

Európa Liga, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések:

FC Köbenhavn (dán) – Ajax Amsterdam (holland) 2-1 (1-1)
Gól: R. Falk (1.), A. Cornelius (59.), ill. K. Dolberg (32.)

Rosztov (orosz) – Manchester United (angol) 1-1 (0-1)
Gól: A. Buharoov (53.), ill. H. Mkhitaryan (35.)

APOEL (ciprusi) – RSC Anderlecht (belga) 0-1 (0-1)
Gól: N. Stanciu (29.)

KAA Gent (belga) – KRC Genk (belga) 2-5 (1-4)
Gól: S. Kalu (27.), K. Coulibaly (61.), ill. R. Malinovsky (21.), O. Colley (33.), M. Samatta (41., 72), J. Uronen (45.)
Kiállítva: A. Esiti (84., Gent)

Olimpiakosz (görög) – Besiktas (török) 1-1 (1-0)
Gól: E. Cambiasso (36.), ill. V. Aboubakar (53.)

Olympique Lyon (francia) – AS Roma (olasz) 4-2 (1-2)
Gól: M. Diakhaby (8.), C. Tolisso (47.), N. Fekir (74.), A. Lacazette (90.), ill. Mohamed Salah (20.), F. Fazio (33.)

Schalke 04 (német) – Borussia Mönchengladbach (német) 1-1 (1-1)
Gól: G. Burgstaller (25.), ill. J. Hofman (15.)

Celta Vigo (spanyol) – Krasznodar (orosz) 2-1 (0-0)
Gól: D. Wass (50.), C. Beauvue (90.), ill. V. Claesson (56.)