Ifjúsági Európa-bajnok a cselgáncsozó Sipőcz Richárd

sipocz2016ifieb

Fotó: judoinfo.hu

A cselgáncsozó Sipőcz Richárd aranyérmet nyert a +90 kilogrammos súlycsoportban az ifjúsági Európa-bajnokságon, amelynek péntektől vasárnapig a finnországi Vantaa adott otthont.

A judoinfo.hu portál beszámolója szerint a Győri AC 15 éves sportolója vezeti súlycsoportja korosztályos világranglistáját, így az esélyesek közé tartozott a kontinensviadalon. Sipőcz megfelelt a várakozásoknak, ugyanis sorrendben francia, horvát, német, és végül a döntőben fehérorosz ellenfelét is ipponnal győzte le a szombati versenynapon, így ő lett a sportág 12. magyar ifjúsági Európa-bajnoka.

A judósok közül a hazai környezetben, Győrben szereplő Sipőcz Richárd lett a jövő évi Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) arca.

A magyar küldöttség egy arany- és két ezüstéremmel zárta az ifjúsági Európa-bajnokság egyéni küzdelmeit – 50 kg-ban Feczkó Csanád, 52 kg-ban Maróti Alexandra lett második -, míg csapatban egy ezüst jutott a magyaroknak.