Ilyen a Vetési Iván-féle demokrácia 2015-ben!

Shares

kezi_Vetési Iván 440

Régen készülök arra, hogy levelet írjak Vetési Iván úrnak, a Magyar Kézilabda Szövetség „nagyhatalmú” elnökének. Szerettem volna legalább levélben, diszkréten elbeszélgetni vele olyan témákról,  amelyek talán neki is segíthetnék a dolgát, az eligazodást ennek az igen népszerű sportágnak az útvesztőiben, s közben talán még néhány félreértést is tisztázhattunk volna.

Nos, kiderült, hogy ez nem lehetséges. Tárcsázom a szövetség telefonszámát, illő módon be is mutatkozom, ki vagyok. Kérdezem a kedves, fiatal hölgyet, megkaphatnám-e az elnök úr email címét. Tehát nem a telefonszámát, hanem az abszolút ártalmatlan emailjét. „Egy pillanat, mindjárt adom” – volt az elsődleges válasz. A pillanatból azután kicsit több lett, s mire ismét hallottam a kedves hölgy hangját, már 360 fokos fordulatról számolt be. „Ne haragudjon, de nem adhatom meg!”

A miértet természetesen felesleges lett volna megkockáztatni. Az eset nyilvánvaló, hogy nevem hallatára a háttérbeli, „segítőkész” kollégáknak (akiknek nevére rákérdeztem, de természetesen azokat sem adhatta meg a titkárnő) azonnal beugrott: Itt van a szövetség és a sportág Vetési úr által kinevezett ellensége, erről szó sem lehet…

Hát itt tartunk ma, az 1990-ben volt nagy, demokratikus fordulat után 25 esztendővel. Sosem felejtem el, amikor 1989-ben a sakkszövetség meglehetősen kockafejű elnöke, a Magyar Kommunista Párt egyes számú, 1931-ben kiállított tagkönyvének tulajdonosa, Szerényi Sándor elvtárs azt mondta: „Kérem, ha demokrácia van, akkor legyen demokrácia. Mostantól minden elnökségi ülésünk nyilvános.”

S mi történt 2011-ben, amikor Vetési úr első sajtótájékoztatóján meg merészeltem kérdezni, milyen volt az elnökségben a szavazás aránya, amellyel a legmagasabb szakmai fórum, az edzőbizottság által javasolt Kovács Péter helyett Karl-Erik Böhn-t nevezték ki a női válogatott kapitányává? Vetési úr ennyit válaszolt: „Kifelé egységesek vagyunk!” Más helyről persze megtudtam, hogy a szavazás 7-5 arányú volt. De még ezt sem tudhatta meg a Nagyérdemű, mert betitkosították.

Vetési úr uralkodásának negyedik esztendejében pedig itt a nagy demokrácia legújabb jele: már egy teljesen ártalmatlan email címet sem lehet megkapni. De akkor hogyan lehet valakivel kapcsolatba kerülni? Elvégre lassan már csak az elefántcsont torony hiányzik.

Meg az, hogy a Magyar Kézilabda Szövetség telefonszámait is betitkosítsák. Mindezt a Vetési-féle demokrácia jegyében, 2015-ben…