Innsbruckban fordított és nyert a Fehérvár

HC_Innsbruck_AVSA Fehérvár AV19 5-4-re győzött Innsbruckban az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

Nem indult jól a mérkőzés az Innsbruck otthonában, Sofron kiállítása után a negyedik percben vezetést szereztek a hazaiak, Smith középre tett korongját Andrew Clark vágta a hálóba (1-0). Alig 40 másodperccel az első gól után megduplázta az előnyét az Innsbruck, ezúttal Bishop lőtt rá távolról, a lecsorgót pedig Tyler Spurgeon értékesítette (2-0).

A harmad közepén emberelőnybe került a Fehérvár AV19, ezt gyorsan sikerült is kihasználni. Kóger Dániel a kapu előtt Vas Jánosnak adott keresztpasszt, ám a korong már nem jutott el a címzetthez, hanem egy hazai védő korcsolyájáról a kapuba pattant (2-1).

A 25. percben aztán Schiestel kékvonalas lövésébe Thomas Beauregard ért bele jól a kapu előtt, így egyenlítettek a fehérváriak (2-2).  Megpörgette a harmad közepét Rob Pallin csapata, Hetényinek köszönhetően azonban maradt a döntetlen.

A 34. percben megszületett a hazai vezetés, Desantis passzolt keresztbe a kapu előtt az üresen álló John Lammersnek, aki nem hibázott (3-2). Gyorsan jött a negyedik gól, 50 másodperccel a harmadik találat után Clark volt eredményes, aki a kapu előtt emelt át Hetényi mamutján (4-2).

Percekig beszorították a tiroliak a vendégeket, a Fehérvár AV19 a kontratámadásokra játszott. Egy ilyenből megszületett a fehérváriak harmadik gólja, Beauregard passzát Brance Orban vágta a felsőbe (4-3).

Másfél perc telt el a harmadik harmadból, amikor újra egyenlített a Fehérvár AV19 Orbán Attila lőtt kapura, a kipattanót pedig Brance Orban juttatta a hálóba (4-4).

Másfél perccel a vége előtt a kanadai Drew Schiestel életerős kékvonalas bombája került a kapuba (4-5).

Ez volt a Fehérvár 29. mérkőzése és a 13. győzelme az alapszakaszban.

Benoit Laporte: „A mai győzelem kulcsa a csapategység volt. A srácok végig együtt voltak, 2-0-nál és 4-2-nél is elhitték, hogy győzni tudnak az Innsbruck ellen. Jó volt végignézni ma a padon. Az ellenfelünk próbált kizökkenteni bennünket, de végig jól fókuszáltunk és a mérkőzés végére ennek meg is lett az eredménye. Bár két gólt kaptunk hátrányból, erre két előnyös góllal tudtunk válaszolni, ez is fontos momentuma volt a mai mérkőzésnek. A harmadik harmadra három sorra álltunk át, ennek nem az volt az oka, hogy a negyedik sorunk nem játszott volna jól – ma mind a négy sorunk jól teljesített -, hanem az, hogy reagálnunk kellett a hazaiak taktikájára.”

EBEL:

HC Innsbruck – Fehérvár AV19 4-5 (2-1, 2-2, 0-2)
Gól: Andrew Clark (4., emberelőnyben, 35.), Tyler Spurgeon (4.), John Lammers (34., ee.), ill. Kóger Dániel (12., ee.), Thomas Beauregard (26.), Brance Orban (38., 42.), Drew Schiestel (59., ee.)