Írország nyert Bécsben

martin-hinteregger-james-mcclean

Martin Hinteregger és James McClean összecsapása az Ausztria – Írország találkozón

Az izraeli labdarúgó-válogatott három góllal nyert Albániában a világbajnoki selejtezősorozat negyedik fordulójának szombati játéknapján.

Az albánok a 17. percben emberhátrányba kerültek, az 55 percben pedig még egy játékosukat kiállította a játékvezető.

A találkozónak eredetileg az északi Shkodra adott volna otthont, de biztonsági okokból módosították a helyszínt, így az összecsapást a fővároshoz, Tiranához közeli Elbasanban rendezték meg. Az Israel Radio a hét elején arról számolt be, hogy az albán hatóságok letartóztattak legalább négy embert, akik összeköttetésben állnak az Iszlám Állammal, s az izraeli együttes megtámadását tervezték. A mérkőzéssel összefüggésben kétezer rendőr volt szolgálatban, a fokozott biztonsági intézkedések részeként a stadion környéki üzleteket bezárták.

Az olasz és a spanyol csapat is 4-0-ra nyert a szombati játéknapon: előbbi Vaduzban a liechtensteinieket, utóbbi Granadában a macedónokat verte magabiztosan, így mindkét csapatnak tíz pontja van.

A D csoportban Wales nem tudta legyőzni Szerbiát, míg a nevető harmadik Írország bécsi győzelmével átvette a vezetést a csoportban. Az Ernst Happel-stadionban megrendezett mérkőzés 38. percében Marcel Sabitzer emelt a kapufára, az írek szerencsével úszták meg a hazaiak támadását. A 44. percben egy remek bal oldali beadás után a kapu elé berobbanó Robbie Brady óriási helyzetben lőtt kpau fölé. Rögtön a második játékrész elején Wesley Hoolahan ugratta ki a bal szélen felfutó James McCleant, aki 12 méterről bal lábbal Ramazan Özcan lábai között lőtte ki a bal alsó sarkot (0-1). A West Bromwich Albion közzéppályása legutóbb Moldovában duplázott, az írek zsinórban harmadik vb-selejtezőjükön nyertek.

Az osztrákok svájci szövetségi kapitánya Marcelo Koller a második félidőben becserélte Louis Schaubot, Martin Harnikot és Stefan Ilsankert is, ám Ausztria nem tudott kiegyenlíteni.

Cardiffban a 30. percben Hal Robson-Kanu a szerbek térfelén szerzett labdát, majd középreadása után Gareth Bale 17 méterről bal lábbal helyezett Sztojkovics kapujába (1-0). A 85. percben Rukavina beadása után Alekszandar Mitrovics fejelt a jobb alsó sarokba (1-1). A Newcastle United csatára legutóbb a Preston North End elleni ligakupa és bajnoki mérkőzésen is két-két gólt szerzett. A D csoportban tavasszal Írország – Wales mérkőzést rendeznek, majd ősszel erül sor a párharc visszavágójára.

Qazaishvili (16.), ill. A. Gatcan (78.)

Az állás: 1. Írország 10 pont, 2. Szerbia 8, 3. Wales 6, 4. Ausztria 4, 5. Grúzia 2, 6. Moldova 1

I csoport:

Ukrajna – Finnország 1-0 (1-0)
A. Kravec (24.)

Horvátország – Izland 2-0 (1-0)
Marcelo Borovic (15., 90.)
Kiállítva: Ivan Perisic (90., Horvátország)

Törökország – Koszovó 2-0 (0-0)
Burak Yilmaz (51.), Volkan Sen (55.)

Az állás: 1. Horvátország 10 pont, 2. Ukrajna 8, 3. Izland 7, 4. Törökország 5, 5. Finnország (3-6), 6. Koszovó 1 (1-12)

G csoport:

Spanyolország – Macedónia 4-0 (1-0)
D. Velkoski (34., öngól), Vitolo (63.), Nacho Monreal (84.), Aduriz (85.)

Albánia – Izrael 0-3 (0-1)
Gól: E. Zahavi (18., 11-es), D. Einbinder (66.), E. Atar (83.)
Kiállítva:
B. Djimsiti (17.), E. Berisha (55.) – mindkettő Albánia.

Liechtenstein – Olaszország 0-4 (0-4)
A. Belotti (11., 44.), C. Immobile (12.), A. Candreva (32.)

Az állás: 1. Spanyolország 10 pont (15-1), 2. Olaszország 10 (11-4), 3. Izrael 9, 4. Albánia 6, 5. Macedónia 0 (4-11), 6. Liechtenstein 0 (1-16)

A kilenc hatcsapatos csoportból az első helyezettek jutnak ki közvetlenül a 2018-as, oroszországi világbajnokságra, a nyolc legjobb második pedig pótselejtezős párharcban dönt a másik négy európai helyről.