Ismét Arturo Vidal volt a főszereplő a Copa Americán

Arturo Vidal és Gonzalo Jara

A 44. Copa Americán az A csoportban már a második fordulót rendezték meg. A házigazda Chile bár meg tudta fordítani a mérkőzést, ám Mexikó végül kiegyenlített, míg Ecuador óriási hajrája ellenére kikapott Bolíviától.

Mexikó meglepte Chilét és a közép-amerikai csapat a 21. percben bevette Claudio Bravo kapuját. Medina kapu elé kotort labdáját Matias Vuoso helyezte a kapu jobb oldalába (0-1). Másfél perccel később Aranguiz szöglete után Arturo Vidal 11 méterről fejelt a jobb alsó sarokba (1-1).

A 28. percben Gerardo Flores léc alá tartó fejesét ütötte a felső lécre Bravo, a Barcelona kapusának szerencséjére a labda a gólvonal előtt pattant le. Egy perccel később Aldrete szöglete után Raul Jimenezlemásolta Vidal fejesét, igaz az Atletico Madrid csatára 12 méterről a jobb felső sarokba fejelt (1-2).

A 42. percben Vidal emelte fel a labdát Eduardo Vargasnak, aki 11 méterről fejelt a jobb alsó sarokba (2-2).

Fordulás után az 54. percben Alexis Sanchez ugratta ki remek ütemben Vidalt, aki Flores buktatott a mexikói 16-oson belül. A chileiek javára megítélt büntetőt Vidal helyezte a kapu bal oldalába (3-2).

A 64. percben Valdivia is betalált Jose de Jesus Corona kapujába, ám a labda már lesről érkezett vissza. Két perccel később Valdrete ugratta ki Vuosót, aki két védővel a nyakán is el tudta tenni a labdát Claudio Bravo mellett (3-3).

A 80. percben Mauricio Isla tökéletesen adott be a kapu elé, az érkező Alexis Sanchez a mexikói kapuba talált, ám a perui asszisztens, tévesen lest jelzett.

A csoport másik mérkőzésén is könnyen lehetett volna 3-3 a végeredmény. Bolívia az első félidőben három gólt szerzett Ecuador ellen, míg Enner Valencia kihagyott egy büntetőt. A második játékrészben a West Ham United csatára javított, majd Miller Bolanos is bevette a bolíviai kaput, ám Ecuador már nem tudott kiegyenlíteni.

Az utolsó körben az egyaránt 4-4 pontos Chile és Bolívia már tét nélkül játszik egymás ellen.

Copa America

A csoport, 2. forduló:

Chile-Mexikó 3-3 (2-2)
Gól: Arturo Vidal (22., 55., 11-es), Eduardo Vargas (42.), ill. Matias Vuoso (21., 66.), Raul Jimenez (29.)

Ecuador-Bolívia 2-3 (0-3)
Gól: Enner Valencia (48.), Miller Bolanos (81.), ill. Ronald Raldes (5.), Martin Smedberg-Dalence (18.), Marcelo Moreno (43., 11-es)