Ismét bronzérmes a férfi futócéllövő csapat

Boros_Sike_TasiBronzérmet nyert a Sike József, Tasi Tamás, Boros László összeállítású csapat a futócéllövők 30+30 lövéses versenyében, a maribori sportlövő Európa-bajnokságon.

A magyar trió szerdán a 40 vegyes számban is harmadikként végzett.

A pénteki normál versenyben 1741 körrel kerültek a harmadik helyre a magyarok. Az aranyérem az 1770 kört lövő oroszoknak, az ezüst pedig az 1745-öt elérő svédeknek jutott.

Az Eb honlapja szerint egyéniben Sike hetedik lett 587 körrel, Tasi nyolcadik 586-tal, Boros pedig 22. 568-cal. A mezőny csütörtökön esett túl a 30 lassú lövésen, majd pénteken a 30 gyorssal fejezte be a versenyt.

A magyar válogatottnak ez volt a harmadik érme a szlovéniai Eb-n. Előzőleg, a futócéllövők szerdai bronza után csütörtökön Csonka Zsófia megnyerte a sportpisztolyosok 30+30 lövéses versenyét.

Pénteken zajlott a férfi kisöbű szabadpuska 3×40 összetett száma is, amelyben a már olimpiai kvótás Sidi Péter a 24. helyen végzett 1163 körös teljesítménnyel. Ugyancsak ezen a napon rendezték a női skeet versenyt, itt Pongrátz Bianka 67 koronggal a 23. helyet szerezte meg a 36 fős mezőnyben. A hatos döntőhöz legalább 72 korong kellett.